Oyun Haberleri Ekim 7, 2022 14:49

CD Projekt Red Yeni Oyunlarını Duyurdu! The Witcher Devamı ve Fazlası!

CD Projekt Red Yeni Oyunlarını Duyurdu! The Witcher Devamı ve Fazlası!

The Witcher ve Cyberpunk 2077 gibi dev yapımlarının yaratıcısı CD Projekt Red, 5 yeni oyun projesini heyecanla duyurdu. İşte tüm detaylar.

The Witcher 3 ile oyun dünyasında büyük yankı uyandıran CD Projekt Red, en son Cyberpunk 2077 isimli oyununu yayınlamıştı. Yüksek donanımlı bilgisayarlarda akıcı bir şekilde oynanabilen oyunun yapımcısı, üstünde çalıştığı 5 yeni oyunu büyük bir heyecanla duyurdu. Uzun vadeli ürün taslakları hakkında bilgi veren şirket, duyuruyu Twitter üzerinden yaptı. Gelin detaylara göz atalım.

CD Projekt Duyurdu: Yeni Witcher, Cyberpunk Oyunları ve Bir Bağımsız Oyun Yolda

CD Projekt Red’in resmi Twitter hesabında paylaşılan gönderide şirketin hedeflerine koyduğu yeni oyunları görüyoruz. The Witcher serisi için üç oyun görüyoruz. The Witcher 3’ün devamı olacak bir oyunu içeren üçlemede Sirius, Polaris ve Canis Majoris isimli Witcher oyunları yer alıyor. Canis Majoris ise ana Witcher oyunu konumunda yer alacak(Witcher 4).

Buna ek olarak Cyberpunk 2077’ın devamı olacak olan Cyberpunk 2077: Orion isimli oyun da gözlere çarpıyor. Ayrıca mevcut Cyberpunk 2077 oyununa dahil olacak Phantom Liberty isimli bir genişleme paketi(DLC) de yayınlanacak.

Son olarak ise yepyeni bağımsız bir oyun görüyoruz. Hadar isimli oyun, Witcher veya Cyberpunk oyunlarından tamamen farklı bir evrende geçecek. Bu oyunun yapımcılığını küçük bir ekip yapıyor. Kaynak, oyunun 2021 yılından beri geliştirdiğini belirtiyor. Yukarıdaki tüm oyunlar Unreal 5 engine oyun motoruyla geliştirilecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.