Twitter Ekim 6, 2022 10:50

Elon Musk Twitter’ı Nihayet Satın Alıyor

Elon Musk Twitter’ı Nihayet Satın Alıyor

Yılan hikayesine dönene Elon Musk ve Twitter olayı nihayet bir karara bağlanacak gibi görünüyor. Musk’ın Twitter’ı alacağı söyleniyor.

Elon Musk ile Twitter olayı resmen yılan hikayesine dönmüştü. Twitter’ı satın almak için çabalayan Musk, son anda kararından vazgeçmişti. Ancak bu hikayede gülen taraf Musk olacak gibi görünüyor. GSMArena’ya göre; Twitter’ın milyarder Tesla ve Space kurucuları Elon Musk tarafından satın alınması bu Cuma kadar erken gerçekleşebilir.

GSMArena, SEC başvurularının yapıldığını belirtiyor. Anlaşma, 25 Nisan’da üzerinde anlaşmaya varılan ve Eylül ayında hissedarlar tarafından onaylanan fiyat üzerinden gerçekleşecek. Bundan önce Musk, sosyal ağda çok fazla bot ve sahte hesap olduğunu söyleyerek Twitter satın almayı bırakmak istedi. Ayrıca Musk’ın bir dünya savaşının başlamasından korktuğu ve güvenlik sorunları için Twitter’ı suçladığı da bildirildi.

Musk ve Twitter arasındaki davada bir mahkeme duruşması 17 Ekim’de yapılacak, ancak taraflar anlaşmazlığı kendileri çözerse iptal edilebilir. Twitter’da ünlü milyarder Musk, Twitter’ın satın alınmasının “X’i oluşturmak için bir hızlandırıcı, her şey için bir uygulama ” olduğunu söyledi. Hizmet, milyarderin açıkça hayran olduğu ve bir mesajlaşma hizmetinden milyarlarca kullanıcı tabanına sahip bir mini internete dönüştüğü Çin süper uygulaması WeChat’e çok benzer olabilir.

Elon Musk
Elon Musk

Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra ne gibi yenilikler sunacağı merakla bekleniyor. Birçok Twitter kullanıcısı bu satın almaya karşı çıksa da bu satın alım gerçekleşecek gibi görünüyor. Bakalım 7 Ekim’de Twitter, Musk’ın olacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.