iOS Ekim 5, 2022 11:22

iOS 16.1 Beta 4 Yenilikler ile Geldi!

iOS 16.1 Beta 4 Yenilikler ile Geldi!

Apple, iOS 16.1’in testlerine tam gaz devam ediyor. iPhone üreticisi şimdi de iOS 16.1 Beta 4 güncellemesini indirime sundu.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, yeniliklerine tam gaz devam ediyor. Firmanın iOS 16 güncellemesi ile yenilik sunmaması kullanıcıları üzmüştü. Ancak yenilikler Ekim ayında sisteme eklenecek gibi görünüyor. iOS 16.1 Beta 4 güncellemesini geliştiricileri için yayınlayan Apple bugün yeni özellikleri iPhone sahiplerine sundu.

Son Beta güncellemesi ile Canlı Etkinlik, Yeşil Enerji Şarjı, kilit ekranında yapılan değişiklikler, yeniden tasarlanmış pil yüzdesi simgesi ve daha fazlası dahil olmak üzere iPhone’a bir dizi yeni özellik getiriyor. Şimdilik geliştiriciler için sunulan bu güncellemenin Ekim ayının sonunda veya en geç Kasım’da tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

iOS 16’yı alan tüm modellere gelecek olan bu güncelleme ayrıca sistemdeki hataları da düzeltecek. Özellikle batarya tarafında yaşanan sorunlar bakalım nihai sürüm ile düzelecek mi? Yoksa iPhone sahipleri yine prize bağımlı mı yaşayacak?

iOS 16.1 Beta 4

iOS 16.1 Beta 4 ile gelen yenilikler

  • Canlı etkinlikler: Spor müsabakalarını, teslimatları ve diğer etkinlikleri gerçek zamanlı olarak kilit ekranından takip etmenize yardımcı olur.
  • Canlı Etkinlik API’yı: Araç seti, üçüncü taraf geliştiricilere açıldı.
  • Apple Cüzdan uygulaması kaldırılabilir: OS 16.1 artık kullanıcıların Cüzdan uygulamasını ilk kez kaldırmasına izin veriyor. Cüzdan uygulamasını kaldırmak, Apple Pay, Apple Cash ve Apple Card dahil olmak üzere bir dizi farklı özelliği kullanamayacağınız anlamına gelir;
  • Matter Support: Matter, uyumlu aksesuarların platformlar arasında sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasına olanak tanıyan yeni akıllı ev bağlantı standardıdır;
  • Paylaşılan iCloud Fotoğraf Kitaplığı: Ailelerin, altı adede kadar kullanıcının birlikte çalışıp katkıda bulunabileceği özel bir iCloud Fotoğraf Kitaplığı ile fotoğrafları sorunsuz bir şekilde paylaşmalarının yeni bir yolu. Kullanıcılar, kişisel kitaplıklarından mevcut fotoğrafları paylaşabilir veya başlangıç ​​tarihine veya fotoğraflardaki kişilere göre paylaşabilir.
  • Yeşil enerji ile şarj. Temiz Enerji Şarjı, şebeke daha temiz enerji kaynakları kullandığında şarj sürelerini optimize ederek iPhone’un karbon ayak izini azaltmayı amaçlar;
  • Daha fazla iPhone modeli için pil yüzdesi: Pil yüzdesi simgesi artık iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini’de de mevcut.
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.