Mobil Ekim 4, 2022 19:50

Pixel 4 ve Pixel 4 XL İçin Yolun Sonuna Gelindi

Pixel 4 ve Pixel 4 XL İçin Yolun Sonuna Gelindi

Google’ın 2019 yıında duyurduğu Pixel 4 ve Pixel 4 XL için güncelleme desteği sona erdi. Telefonlar bundan sonraki süreçte yeni bir güncelleme almayacak.

Google, Pixel 4 ve 4 XL akıllı telefonlar için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Bir dizi küçük hata düzeltmesi ve güvenlik yaması içeriyor güncelleme Pixel 4 serisi için son resmi güncelleme olarak kayıtlara geçti.

Pixel 4 ve Pixel 4 XL İçin Güncelleme Desteği Bitti

Ekim yaması teknik olarak Pixel4 ve XL modeli için son güncelleme oldu. Google’ın güncelleme yol haritasına göre Pixel telefonlara iki büyük Android güncellemesi, üç yıl boyunca ise güvenlik odaklı güncellemeler sunuyor. Google, Pixel 4 serisi için henüz resmi güncellemeyi yapmadı, fakat telefonların Ekim 2019’da çıkış yaptıkları göz önüne alındığında güncelleme desteğinin sona ermesi bekleniyor.

Her iki telefon için bundan sonraki süreçte büyük bir Android güncellemesi zaten beklenmiyor. Aylık güncellemelerin de kesilmesi beklenen telefonlar için acil kodlu bazı güncellemeler yayınlanabilir.

Öte yandan Google’ın bu hafta içerisinde Pixel 7 serisini duyurması bekleniyor. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun satışlarına ise gelecek hafta başlanacak. Pixel 7’nin 649 €’dan satışa sunulması beklenirken, telefona bir de Pixel Buds Pro kablosuz kulaklık hediyesi eşlik edecek. Avrupa fiyatı 899 € olarak açıklanan Pixel 7 Pro’nun yanında ise Pixel Watch akıllı saat olacak. Pixel Watch’ın şirketin ilk akıllı saat çözümü olacağını yeri gelmişken hatırlatalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.