iOS Ekim 4, 2022 20:51

iOS 16 Kilit Ekranı Sınırı ile Gündemde!

iOS 16 Kilit Ekranı Sınırı ile Gündemde!

Apple’ın özelleştirilebilir iOS 16 kilit ekranı sınırı ile gündeme geldi. Belirli bir sayıdan sonra kilit ekranı oluşturamıyorsunuz.

Apple’ın iOS 16 güncellemesi ile sunduğu en büyük yenilik iOS 16 kilit ekranı özelleştirmesi olmuştu. Bu özelliğin yıllardır Android’de yer alması, Android kullanıcıları tarafından alay konusuna dönüştü. Bugün ise iOS 16’nın bazı sınırlarının olduğu ortaya çıktı.

XiXMak takma adı altındaki bir Reddit kullanıcısı, iOS 16 işletim sisteminde maksimum kilit ekranı sayısını sınırlayan bir kısıtlama keşfetti. Kilit ekranı oluşturma konusunda kullanıcılar sadece 200 tane oluşturabiliyor Sınır aşılırsa, sistem mevcut ekranlardan birini kaldırmanızı ister. Böyle bir kısıtlamanın sunumda açıklanmadığını belirtelim.

Ayrıca bu kadar çok sayıda ekran sistemin daha yavaş çalışmasına neden oluyor. Bu kilit ekranları arasında gezinmek mümkün değil. Her ekranı görüntülemeniz ve gerekirse silmeniz gerekiyor. Apple’ın sınırlama konusunda net bir açıklamama yapmaması da kullanıcıları düşündürüyor. Hala hatalar ile dolu olan son güncellemenin toplanması için 1 ay beklemeniz gerekiyor.

Cupertinolu firma şu sıralar iOS 16.1 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Bu güncellemenin Ekim sonu yayınlanacağı söyleniyor. iOS 16’yı alan tüm modellere gelecek olan bu güncelleme ile Apple yenilikten ziyade sistemdeki hataları düzeltmeye odaklanacak.

iPhone 14 serisinde bile yazılımsal sorunların çıkması kullanıcıları şu sıralar çıldırtacak düzeyde. Batarya tüketiminde yaşanan sorunlar da diğer neredeyse tüm iPhone kullanıcılarını etkiliyor. Bakalım Apple bu sorunları yeni güncellemesi ile çözecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.