Akıllı Telefon Eylül 26, 2022 20:54

Xiaomi 13 Ultra Dünyaya Açılacak!

Xiaomi 13 Ultra Dünyaya Açılacak!

Xiaomi’nin kamera canavarı telefonu Xiaomi 13 Ultra nihayet Çin dışına çıkacak. Bu yıl bitmeden bu canavarı Avrupa’da göreceğiz.

Xiaomi ile Lecia işbirliği ile üretilen Xiaomi 12S Ultra bildiğiniz gibi Çin dışında satışa sunulmamıştı. Bu hamlesi ile çok tepki alan Çinli teknoloji devi görünüşe göre yeni serisi ile politika değiştirecek. Sızıntıları ile ünlü olan Digital Chat Station’a göre; Xiaomi 13 Ultra piyasaya sürülmesi bu yıl beklenenden çok daha erken gerçekleşecek. Kod adı M1 olan telefon, Digital Chat Station’a göre geliştiricilerin konseptten cihazın son biçimine geçtiği Yeni Ürün Tanıtımı (NPI) aşamasına girdi.

IT Home, Xiaomi 13 Ultra’nın sunumunun, yeni Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin duyurulmasıyla eş zamanlı olarak bu yılın Kasım ayı başlarında gerçekleşebileceğini iddia ediyor. Bu yılın Temmuz ayında, Xiaomi’nin kurucusu, Xiaomi Group’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lei Jun, Çin sosyal ağı Weibo’da Xiaomi 13 Ultra’nın dünya çapında piyasaya sürüleceğini açıklamıştı.

Bir inçlik Sony IMX989 sensörünü kullanmaya ek olarak, Xiaomi 13 Ultra’nın Xiaomi 12S Ultra hızlı şarjın eksikliklerini tamamlaması ve 100W veya daha fazla ultra hızlı şarj ile donatılması bekleniyor. Fiyat açsından Xiaomi’nin şimdilik nasıl bir yol izleyeceğini kestirmek güç.

Xiaomi 13 ultra

Yine Leica işbirliğini sürdürecek olan firma, yeni canavarı ile DxOMark’tan daha fazla puan alıp ilk üçe girmek istiyor. Xiaomi 12S Ultra’nın beklenen puanı alamaması firmanın kamera tarafında daha çok çalışmasını sağlayacak gibi görünüyor. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği henüz bilinmeyen bu model Aralık ayına girdiğimizde Avrupa pazarına satışa sunulabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.