Apple Eylül 26, 2022 17:51

AirPods Max Güncelleme Sonrası Sorunlara Yol Açtı

AirPods Max Güncelleme Sonrası Sorunlara Yol Açtı

Apple’ın AirPods Max için yayınladığı son güncelleme kulaklığı bozdu diyebiliriz. Kullanıcılar son güncellemeden çok şikayetçi.

Apple, iOS 16 güncellemesinden sonra diğer cihazları için de güncellemeler yayınlamaya başladı. Kulaklıkları için güncelleme sunan Apple, bu sefer elini yüzüne bulaştırdı diyebiliriz. 9to5mac’a göre, AirPods Max için yayınlanan en son güncellemenin aktif gürültü engelleme işlevi kötüleşti.

Son güncellemeyi yükleyen kullanıcılar;

  • Güncellemeden sonra daha önce duymadığım yazım ve diğer harici sesleri duyabiliyorum. Başka birinin bu sorunu yaşayıp yaşamadığını merak ediyorum.
  • Kendi yazdığımı duyuyorum. kuşları duyuyorum. Şimdi çok daha fazlasını duyabiliyorum. Gürültü engelleme gitti. Apple’a gittim, yenisini aldım ama sorun devam etti.
  • Caddeden geçen arabaları, spor salonundaki dambılların sesini duyuyorum. Güncellemeden önce, gürültü azaltma çok daha iyi çalışıyordu.

AirPods Max sahipleri, şarjı iyi tutmayan kulaklıklarla ilgili sorunlar yaşıyordu. Ancak bu sorun giderildi. The Verge editörü Umar Shakir, muhtemelen AirPods Max’i otomatik olarak güncellendiğinde hafta ortası bir gece şarjından sonra ANC gücünde bir düşüş bulduğunu doğruladı.

Airpods Max

9to5Mac’in işaret ettiği gibi, bu noktada AirPods Max’te aktif gürültü engellemenin nasıl çalıştığını iyileştirmenin bir yolu yok gibi görünüyor. Ancak Apple, kulaklıları için bir ürün yazılımı güncellemesini test ediyor. Muhtemelen bu güncelleme Ekim ayında çıkacak olan iOS 16.1 güncellemesi ile kullanıcılara sunulacak. Apple güncelleme yayınlayana kadar beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey maalesef ki yok.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.