WhatsApp Eylül 24, 2022 14:51

WhatsApp Android Tablet Desteğini Artırıyor

WhatsApp Android Tablet Desteğini Artırıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android tablet desteğini artıracağını açıkladı. İşte uygulamanın sunacağı ilk yenilik.

Meta’nın bünyesinde yer alan WhatsApp, platformuna son zamanlarda bir dizi yeni özellik eklemişti. Mesalaşma platformu Android tableti mevcut bir WhatsApp hesabına bağlamanıza izin veren yeni bir özellik geliştiriyor gibi görünüyor. Bu, uygulamanın Google Play Beta Programı 2.22.21.6 sürümünde tespit edildi.

Sızıntıları ile ünlü WABetaInfo’ya göre bu özellik, WhatsApp’ın geliştirdiği çoklu cihazlar için Companion Mode’un başka bir versiyonu olacak. Yeni özellik, hesabınızı bir PC’ye nasıl bağladığımıza benzer şekilde çalışacak. Yaklaşan bir güncelleme ile kullanıcılar aynı hesabı bir tablet de dahil olmak üzere dört cihaza kadar kullanabilirler.

İşlemi başlatmak için WhatsApp Ayarları > Bağlı Cihazlar’a gitmeniz ve WhatsApp konuşmalarını bir Android tablet ile senkronize etmek için QR kodunu taramanız gerekecek. Başlangıçta, bağlantı sürecini başlatmak için İnternet erişimine ihtiyacınız vardı. Ancak bundan sonra telefonda İnternet’i kapatabilir ve tablette WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

WhatsApp

Eşlik modunu kullanarak bir iPhone hesabını bir Android tablete bağlayabilmeniz olacak. Şu anda bu özellik yalnızca birkaç beta test kullanıcısı tarafından kullanılabiliyor. Şimdilik Beta aşamasında olan bu özelliğin 2022 yılı bitmeden herkesin beğenisine sunulması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.