Konsol Oyunları Eylül 24, 2022 15:55

GTA 6 Videolarını Sızdırına Hacker Tutuklandı

GTA 6 Videolarını Sızdırına Hacker Tutuklandı

Oyun dünyasını ve Rockstar’ı sallayan hacker tutuklandı. GTA 6 videolarını sızdıran hackerın 17 yaşında olduğu bilgisi paylaşıldı.

Oyun dünyası ve Rockstar Games geçtiğimiz günlerde GTA 6 oynanış videoları ile çalaklanmıştı. Oynanış videolarının internete sızmasından sonra Rockstar Games açıklama yapmış ve bu videoların doğru olduğunu açıklamıştı. Londra polisi bugün Oxfordshire’da siber suçtan şüphelenilen 17 yaşındaki bir gencin yakalandığını duyurdu. Şu anda sadece tutuklanan kişinin gözaltında olduğu bildiriliyor.

Polis, tutuklamaya neyin neden olduğunu söylemeyi reddetti. Ancak bazı gerçekler, Lapsus$ hacker grubuyla bağlantılı olan bu gencin daha önce Uber’i hacklediğini ve yakın zamanda Web’de GTA 6 oyununun ekran görüntülerini ve videolarını yayınladığını gösteriyor.

Mart ayında Bloomberg, birkaç büyük ağ hackinin arkasında olduğuna inanılan kişinin, evi Oxfordshire’da olan 16 yaşında bir genç olduğunu belirtmişti. Uber, saldırıdan sonra blogunda; “Bu saldırganın veya saldırganların giderek daha aktif hale gelen Lapsus$ adlı bir hacker grubuyla ilişkili olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

GTA 6

GTA 6’nın oynanış videosunu çevrimiçi yayınlayan bir bilgisayar korsanı, forum gönderilerinde Uber’e yapılan saldırının sorumluluğunu üstlendi. Bu hackerın 17 yaşında olması ve Rockstar Games gibi büyük bir firmaya sızmış olması oldukça düşündürücü. Pandemi sonrasında evden çalışma sistemine geçilmesi ile firmalar güvenlik zaafları ile karşılaşıyor. Bunun için her çalışanına özel bir ağ oluşturulması gerekiyor. VPN gibi servisler ile bu güvenlik sağlanabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.