Akıllı Saat Eylül 24, 2022 16:57

Google Pixel Watch Tasarımıyla Karşımızda

Google Pixel Watch Tasarımıyla Karşımızda

Teknoloji devinin Google Pixel Watch ismiyle tartışmalı olan akıllı saati yüzlerce sızıntıdan sonra resmi olarak karşımızda. İşte detaylar.

Google Pixel Watch, çok uzun zamandır beklenen ve tartışmalı olan bir akıllı saatti. Çıkış tarihine dair bulgular kesin değildi. Ancak Google, bu belirsizliğe son noktayı koyarak Pixel Watch’un çıkış tarihini ve saatin tasarımını resmi bir video ile yayınladı. Gelin tüm detaylara göz atalım.

Google Pixel Watch Google Tarafından Yayınlandı

Tasarımıyla karşımızda çıkan Pixel Watch, Google’ın kendi hesabında videosuyla yayınlandı. Google’ın ilk akıllı saatinin dairesel bir kadrana sahip olacağı uzun süredir söyleniyordu. Bu, I/O 2022 etkinliğinde ve bugünkü tanıtım videosunda doğrulanmış oldu. Ayrıca video akıllı saatin tasarımını ve dairesel unsurlarını da ortaya koyuyor. Akıllı saatin ekranı kavisli kenarlarıyla kolaylıkla görülmekte.

Videoya göz attığımızda Google Pixel Watch’un minimal bir tasarıma sahip olduğunu anlıyoruz. Saatin sağ tarafında, Apple Watch’un geleneksel düğmesine benzer bir düğme görüyoruz. Taç düğmesinin üstünde ekstra fiziksel bir düğme ve mikrofon yer alıyor. Saat, yeşil ve siyah renkleriyle de göze çarpıyor.

WearOS üzerinde çalışacak olan Pixel Watch, Google Asistan, Nest, dahili GPS, mesaj gönderme özelliği, NFC, fitness takibi, kalp/stres/uyku sensörü gibi özellikler ve Fitbit entegrasyonu ile gelecek. Saat Avrupa’da 300€’lik başlangıç fiyat etiketine sahip olacak. Saat ülkemize muhtemelen gelmeyecek. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.