iPhone Eylül 23, 2022 11:15

iPhone 14 Pro Max Klonu i14 Pro Max Satışa Sunuldu

iPhone 14 Pro Max Klonu i14 Pro Max Satışa Sunuldu

Çinliler Apple’ın ürünlerini kopyalamaya devam ediyor. Şimdi de iPhone 14 Pro Max klonu olan i14 Pro Max Çin’de yok parasına satışa sunuldu.

Apple’ın yeni canavarı iPhone 14 Pro Max geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Ancak i14 Pro Max adlı Android klonu Çin’de bugün ortalığı karıştırmaya geldi. 72 dolar gibi oldukça uygun bir fiyat ile gelen bu telefon ilk bakışta direkt olarak iPhone 14 Pro Max’i andırıyor. Fiyatın bu kadar uygun olmasının en büyük sebebi ise telefonun donanım çöplüğü olması.,

Bu klon telefon 2015 yılında piyasaya sürülen MediaTek MT6753 yonga seti ile geliyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimine de sahip olan bu telefonda 6.5 inç büyüklüğünde 1560 x 720 çözünürlüğünde LCD ekran yer alıyor. 8 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kameraya sahip olan telefonda 2.800 mAh kapasiteli batarya bulunuyor.

i14 Pro Max

Android 8.1 ile kutusunan çıkan bu telefon asla güncelleme almayacak gibi görünüyor. Klon olarak tasarımsal açıdan öteye geçemeyen bu telefon sadece Çin’de satışa sunulacak. Apple’ın bu klon telefonun satışlarını durdurma gibi bir niyeti de olmayacak gibi görünüyor. Çünkü 2022 yılında bu telefonu alacak kişi sayısı oldukça az olacak diyebiliriz.

Bu tip klon telefonların üretilmesi aslına dünyaya zarar. Kaynakları kötü kullanmanın önüne en kısa sürede geçilmesi gerekiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.