iOS Eylül 23, 2022 11:16

iOS 16.0.2 Güncellemesi Çıktı! Hatalar Giderildi!

iOS 16.0.2 Güncellemesi Çıktı! Hatalar Giderildi!

Apple, iOS 16’da yaşanan sorunları çözmek için ek mesai yapıyor. Cupertinolu firma iOS 16.0.2 güncellemesi ile bugün karşımıza çıktı.

iPhone 14 etkinliğinden bir hafta sonra iOS 16 güncellemesini yayınlayan Apple maalesef ki sorunlara neden olmuştu. Özellikle iPhone 14 serisinde sorun yaşanmasının ardından firma apar topar bu seri için iOS 16.0.1’i yayınlamıştı. Ancak sorunlar diğer iPhone modellerinde de baş gösterdi. Cupertinolu firma bugün ise herkes için iOS 16.0.2 güncellemesini OTA üzerinden indirime sundu.

iOS 16’yı alan tüm modeller için indirime sunulan bu güncellemeyi mutlaka yüklemenizde fayda var. Ancak Apple hala batarya tüketimi konusunda bir hamle yapmadı. Muhtemelen batarya sorunları iOS 16.1 ile tarih olacak.

Yaklaşık olarak 500 MB büyüklüğünde olan bu güncelleme ile;

  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max aygıtlarında Kamera’nın bazı üçüncü parti uygulamalar ile çekim yaparken titreşime ve bulanık fotoğraflara neden olabilmesi
  • Ekranın aygıt ayarlama sırasında tamamen siyah olarak görünebilmesi
  • Uygulamalar arasında kopyalama ve yapıştırmanın beklenenden daha fazla izin komutunun görünmesine neden olabilmesi
  • VoiceOver’ın yeniden başlatmadan sonra kullanılamaması
  • Bazı iPhone X, iPhone XR ve ekranlarında servisten sonra dokunmatik girişin yanıtsız kaldığı bir sorunu düzeltildi.
iOS 16.0.2

Apple’ın iOS 16.1 ve iPadOS 16.1 güncellemerini Ekim ayında indirime sunması bekleniyor. Ayrıca Ekim ayında macOS Ventura güncellemesi de indirilebilir olacak. Güncelleme konusunda Apple’ın bu sene büyük bir imtihan verdiğini söyleyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.