Akıllı Telefon Eylül 23, 2022 19:52

Huawei Mate 50 Serisi İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

Huawei Mate 50 Serisi İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

Huawei Mate 50 serisi Çin’de satışa sunulurken, telefonları fiziksel mağazadan almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Genellikle yeni iPhone’ların satışıyla birlikte Apple Store’larda karşılaştığımız uzun kuyrukları bu defa Huawei Mate 50 serisi için görüyoruz. Mate 50 serisi 21 Eylül tarihi itibariyle ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. Huawei büyük yankı uyandıran telefon serisini satışa sunduğu günden bu yana kullanıcıların ilgisi bekleneni aşmış görünüyor. Birçok fiziksel Huawei mağazasında uzun kuyruklar oluşurken, Çinli şirket talebi karşılayabilmek için üretim hattını artırmak zorunda kaldı.  Mate 50 serisi ayrıca satışa sunulduktan saniyeler sonra çevrimiçi mağazalarda tükendi.

Huawei Mate 50 Serisine İlgi Yoğun

Anavatanında yoğun ilgi gören telefon serisi bakalım küresel pazarda nasıl bir etki gerçekleştirecek. Mate 50 Pro, şirketin 27 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikle birlikte Türkiye pazarına merhaba diyecek. Fiyat konusu hala gizliliğini korurken, telefonun 8GB RAM + 256GB’lık versiyonunun Avrupa’da 1.299 €’dan (Bugünkü kur ile 23.380 TL) satışa sunulacağı iddia edildi.

Öte yandan Huawei CEO’su Yu Chengdong mağazaların önündeki uzun kuyrukların fotoğraflarını paylaşarak, şükranlarını şu sözlerle dile getirdi:

“Dün, Huawei Mate 50 serisi resmi olarak satışa çıktı ve çok sayıda hevesli tüketici, telefonları satın almak için ülke genelindeki Huawei mağazalarına gitti. Mate 50 serisine olan sevginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz! Daha fazla tüketicinin güçlü Mate 50 serisi cep telefonlarını kullanabilmesi için ürün tedarikini sağlamak için üretimi hızlandıracağız.”

Mate 50 serisi bir orta segment olmak üzere dört modelden oluşuyor. Türkiye’de sadece Mate 50 Pro’nun satışa sunulması bekleniyor. Snapdragon 778G işlemcili Mate 50E’nin de rekabetçi bir fiyatla geldiği takdirde orta segmentte ilgi göreceğini düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.