Android Eylül 23, 2022 10:21

Galaxy S23 Serisi Hakkında Bu Defa Sevindiren Gelişme

Galaxy S23 Serisi Hakkında Bu Defa Sevindiren Gelişme

Yeni bir rapora Galaxy S23 serisi modellerin daha büyük pillerle gelebileceğini ortaya koyuyor. Galaxy S22+’ta pil 200 mAh artacak.

Android ekosistemindeki birçok üretici 2023 yılı amiral gemisi telefonlarını geçen yıla göre daha erken piyasaya sürebilir. Bunun nedeni Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kasım ortasında duyuracak olması. Diğer taraftan iPhone 14 serisinin tanıtılması ve satış rekorları kırıyor olması başta Samsung olmak üzere birçok Android üreticisinde baskıya neden oluyor. Samsung demişken, Güney Koreli üretici muhtemelen ocak ayında Galaxy S23 serisi modelleri karşımıza çıkaracak. Seride Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra şeklinde üç telefon yer alacak. Bu haberimizde Galaxy S23+’ın sızdırılan pil kapasitesine değineceğiz.

Galaxy S23 Serisi Daha Büyük Pillerle Gelebilir

Son dönemde yayınlanan pek çok rapora bakılırsa S23 serisi tasarım açısında bir yenilik sunmayacak. Telefonlar, teknik detaylar noktasında bazı yükseltmelere sahne olacak. Serinin özellikle kamera biriminde bir tasarım değişikliğine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bir diğer husus ise arayüzün artık takılmalardan kurtulması ve daha hızlı animasyonlara ihtiyacı var.

Galaxy S23 Ultra

Gelelim Galaxy S23+’ın pil kapasitesine. Telefonun ebatları öncül modeliyle aynı kalacak olsa da Samsung pili bir miktar büyütmeyi başarmış görünüyor. Galaxy S23+’ta 4.700 mAh büyüklüğünde bir pil yer alacağı bildiriliyor. Önceki modele kıyasla 200 mAh daha büyük bir pilden söz ediyoruz. Bu gelişme aynı zamanda serideki diğer telefonların daha büyük pille gelebileceği ihtimalini doğruyor. Özellikle 3.700 mAh pile sahip Galaxy S22’de önemli bir yükseltme beklenebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.