iPhone Eylül 22, 2022 14:58

Yeni iPhone Kendi Çiziklerini Onarabilecek!

Yeni iPhone Kendi Çiziklerini Onarabilecek!

Apple’ın bugün ilginç bir patent aldığı ortaya çıktı. Yeni iPhone kendi çiziklerini onarabilecek. Peki, bu nasıl olacak? İşte detaylar.

Apple, Esnek Ekran Kapağı Elektronik Aygıtı isimli yeni bir patent aldı. Bu da katlanabilir ekranla donatılmış iPhone’un gelişiminin devam ettiğini doğruluyor. Apple’ın aldığı patente göre, menteşeli bir elektronik cihaz, katlandığında ekran dışarıda kalırken bir eksen etrafında bükülebilir. Ekrandaki çizikleri veya kusurları azaltmak için kendi kendini onaran bir malzeme kullanılacaktır. Yeni iPhone kendi çiziklerini onarabilecek gibi görünüyor.

Özel kaplama, esneyebilen ve orijinal şekline geri dönebilen bir elastik malzeme tabakası içerecek. Analistler, ilk katlanabilir iPhone akıllı telefonun piyasaya sürülmesi birkaç yıl içinde gerçekleşse bile, Apple’ın her zaman lider bir pazar payı almak için zamana sahip olacağına inanıyor. Apple’dan katlanabilir iPhone’u ne zaman göreceğimiz belli değil. Cupertinolu firmanın 2024 yılında karşımıza anca böyle bir model ile çıkacağı söyleniyor. Fiyatı da muhtemelen 2.000 dolar bandında olacak. Oldukça niş bir kitleye hitap edecek olan bu model böyle giderse muhtemelen ülkemizde 100.000 TL civarında bir fiyata sahip olacak.

Yeni iPhone

Apple’ın yeni modellerden önce mevcut modellerindeki hatalarını çözmesi gerektiğini belirtelim. iPhone 14 kullanıcıları üçüncü taraf uygulamalarla çekim yaparken kamerayla ilgili sorunlar, GPS çalışmıyor ve telefon ilginç bir şekilde donuyor. Sorunların çoğu iOS 16.1’de düzelecek. Bu güncelleme ise Ekim ayında yayınlanacak. Ayrıca Ekim ayında iPad’lere yeni özellikler ekleyecek olan iPadOS 16.1 ve Mac’ler için macOS Ventura güncellemesinin de yayınlanacağını belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.