Akıllı Bileklik Eylül 22, 2022 9:20

Xiaomi Smart Band 7 Pro’nun Fiyatı ve Renk Seçenekleri Belli Oldu

Xiaomi Smart Band 7 Pro’nun Fiyatı ve Renk Seçenekleri Belli Oldu

Xiaomi Band 7 Pro akıllı bilekliğin küresel versiyonu satışa sunulmak üzere. Cihaz, Xiaomi Smart Band 7 Pro ismini alacak.

Xiaomi, temmuz ayında Çin’de Xiaomi Band 7 Pro’nun duyurusunu gerçekleştirdi. Band 7 Pro her ne kadar bir akıllı bileklik ürün grubunun içerisinde olsa da, tasarımı ve teknik özellikleriyle bir akıllı saatten farksız görünüyor. Yeni bir rapora göre Xiaomi gelişmiş özelliklerle donattığı yeni nesil ürünü küresel pazarda satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Cihaz globale Xiaomi Smart Band 7 Pro ismiyle pazarlanacak.

Öte yandan Smart Band 7 Pro’nun Avrupa fiyatı netlik kazandı. Cihaz birçok Avrupa ülkesinde 99 €‘dan satışa sunulacak. İlk satışa özel ise fiyat 89 €’ya çekilecek. Yeri gelmişken Xiaomi Band 7 Pro’nun (Smart Band 7 Pro) 59 € fiyattan satılmakta olduğunu hatırlatalım. Smart Band 7 Pro’nun Türkiye fiyatı henüz bilinmese de, 1.500 TL’nin altında olması beklenmiyor.

Xiaomi Band 7 Pro

Smart Band 7 Pro geniş ekranı nedeniyle akıllı bileklikten ziyade daha çok bir akıllı saate benziyor. Cihazda 1.64 inç büyüklüğünde 456 x 280 piksel çözünürlüğe sahip dikdörtgen AMOLED ekran yer alıyor. Ekran aynı zamanda sürekli açık işlevine de sahip. Ortam ışığı sensörü ve 2.5D cam kaplama, 180’den fazla saat yüzü bu ekranın öne çıkan diğer özellikleri. Akıllı saatte sunulan sağlık özellikleri arasında tüm gün kalp atış hızı ve kan-oksijen takibi de yer alıyor. Bu özellik, kullanıcının SpO2 seviyeleri belirli bir eşiğin altına düştüğünde saati titretecek. Bunun dışında Smart Band 7 Pro, kullanıcının hafif, derin ve REM uykusunun takibini de yapacak.

Akıllı saat farklı zorluk seviyeleri sunan 10 koşu parkuru dahil olmak üzere 117 egzersiz modu desteğiyle geliyor. Ek olarak, kullanıcılar 14 profesyonel spor moduna erişim sağlayabilecek. Ayrıca atılan günlük adımlar, yakılan kaloriler ve diğer ölçümler için madalyalar kazanarak kullanıcının diğer arkadaşlarıyla rekabet etmesi sağlanmakta. Yaklaşık bir saatte şarj olan Xiaomi Smart Band 7 Pro’nun pili standart kullanımda 12 gün kullanım sunuyor. Yoğun kullanımda ise bu süre 6 güne düşebilmekte. Bağlantı ve navigasyon için akıllı bileklikte GNSS desteği, NFC desteği ve Bluetooth 5.2 yer alıyor. Saat ayrıca 5ATM su yalıtımı sunmakta.

Xiaomi Smart Band 7 Pro Özellikleri

 • 1.64 inç büyükülğünde 456 × 280 piksel 2.5D AMOLED dokunmatik ekran, 326 PPI, 500 nit’e kadar parlaklık
 • Android 6.0 ve  iOS 10.0 üzeri sürümleri destekler
 • Bluetooth 5.2, NFC ve GNSS’yi destekler
 • 5ATM (50 metreye kadar) Suya dayanıklılık
 • Optik kalp atış hızı ve kan oksijen sensörü, altı eksenli hareket sensörü
 • 5 otomatik algılama modu dahil 117+ egzersiz modu: Açık havada koşu, yürüyüş, koşu bandı, kürek makinesi, eliptik
 • Sürekli kalp atış hızı takibi, sürekli kan oksijen doygunluğu izlemenin yanı sıra 7/24 uyku takibi, Kadın sağlığı takibi vb.
 • Müzik kontrolü, uzaktan kamera kontrolü, hızlı mesaj yanıtlama, gelen arama uyarıları gibi akıllı kontroller
 • AOD destekli 180’den fazla yeni saat yüzü
 • Boyutlar: 44,7 × 28,8 × 11 mm;Ağırlık: 20.5g (bilek kayışı olmadan ağırlık)
 • Sensörler: Hızlanma sensörü, jiroskop sensörü, optik kalp atış hızı sensörü,
  ortam ışığı sensörü
 • 235mAh pil, standart kullanımda 12 güne kadar pil ömrü, şarj süresi yaklaşık 1 saat
 • Bileklik malzemesi: TPU; Bilek tokası malzemesi: Alüminyum alaşım
 • Ayarlanabilir bilek kayışı uzunluğu: 130-205 mm
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.