iOS Eylül 22, 2022 13:51

iOS 16 Sorunları Can Sıkmaya Başladı

iOS 16 Sorunları Can Sıkmaya Başladı

Apple’ın çiçeği burnunda güncellemesi iOS 16 sorunlar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni çıkan sorun kullanıcıları üzecek.

Apple eleştiri oklarının hedefinde olmaya devam ediyor. Birçok iPhone kullanıcısı iOS 16’ya güncelleme yaptıktan sonra cep telefonlarının pil ömrünün önemli ölçüde düştüğünü bildirmeye devam ediyor. iOS 16 güncellemesi maalesef ki sorunlu diyebiliriz.

iOS 16’yı yükleyen bazı iPhone modellerinde ciddi bir hızlı pil tüketimi sorunu yaşadığına dair ilk bilgiler bir hafta önce ortaya çıktı. Apple’ın bu sorunu hızlı bir şekilde çözmesi bekleniyordu. Ancak Cupertinolu teknoloji devi hala bir güncelleme yayınlamadı.

Apple forumlarında ve sosyal medyada, güncelleme hakkında kötü yorumlar artmaya başladı. Bu eleştirilenden sonra Apple’dan açıklama geldi. Çok sayıda şikayet nedeniyle Apple, iOS 16’da klavye için dokunsal geri bildirimi etkinleştirmenin güç tüketebileceğini, bu nedenle hızlı pil tüketimi yaşayan kullanıcılar kapatmayı denemek isteyebileceğini belirtti.

iOS 16

Ancak, yukarıdaki duruma ek olarak, Spotlight aramasının yavaş performansı da bir başka büyük kullanıcı hayal kırıklığının temelidir. Apple ayrıca sorunu kabul etti ve gelecekteki güncellemelerde çözüleceğini vurguladı. Apple’ın yeni güncellemesinin bir sonraki sürümünün, üçüncü taraf uygulamalardaki iPhone 14 kamera ile ilgili sorunları, kopyalayıp yapıştırırken can sıkıcı istemleri ve ayrıca iMessage ve FaceTime’ı etkinleştirme ile ilgili sorunları da çözecek.

iOS 16.1 güncellemesinin Beta testlerine başlayan Apple, bu güncellemeyi muhtemelen Ekim ayında sunacak. Ekim ayında iPadOS 16.1 güncellemesini de yayınlayacak olan Apple, bakalım hatasını telefi edebilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.