ZTE Eylül 21, 2022 11:19

ZTE Axon 30S iPhone 14 Pro’ya Rakip Olacak

ZTE Axon 30S iPhone 14 Pro’ya Rakip Olacak

Çinli teknoloji üreticisi ZTE, iPhone 14 Pro’yu eleştirmek için karşımıza çentiksiz telefonu ZTE Axon 30S ile çıktı. İşte özellikleri.

ZTE, gelecek hafta 26 Eylül’de ZTE Axon 30S adlı yeni akıllı telefonunu piyasaya süreceğini duyurdu. ZTE’nin resmi açıklaması, ZTE Axon 30S’nin ekran çevresinde en yüksek etkili alana sahip olacak küçük bir çerçeveye sahip olacağını söylüyor.

ZTE’nin iPhone 14’e göndermeli olan bu telefonu ekran altında ön kamerayı da kullanmaya devam edecek. Ancak telefonun tüm özellikleri şimdilik açıklanmadı. Bir yıl önce ZTE Axon 30’un 16 megapiksel ön ekran altı kamera ile piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Muhtemelen bu modelde de 16 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera yer alacak.

Bu yılın Mayıs ayında ZTE, amiral gemisi Axon 40 serisini piyasaya sürdü.Üst model ZTE Axon40 Ultra, üçüncü neslin ekranı altında yeni bir kamera teknolojisi ile geldi. iPhone 14 Pro’nun sunumundan sonra ZTE, Axon40 Ultra’da “Dynamic Island, kesikler, delikler veya patlamalar olmadığını ” belirtti. Üzerinde herhangi bir yabancı unsur bulunmayan minik bir çerçeveye sahip devasa bir ekran sunuyor.

ZTE Axon 30S

Bu model muhtemelen amiral gemisi düzeyinde olmayacak. Orta – üst segment arasında konumlandırılacak olan bu modelin sadece Çin pazarında satışa sunulması bekleniyor. iPhone 14’e tasarımsal açıdan rakip olacak. Ancak donanım tarafında Apple’ın sunabileceğini sunacağını sanmıyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.