Akıllı Telefon Eylül 21, 2022 9:48

Vivo X90 Pro+ Pek Çok Açıdan Mükemmel Bir Telefon Olacak

Vivo X90 Pro+ Pek Çok Açıdan Mükemmel Bir Telefon Olacak

Vivo X90 serisi yaklaşıyor. Serinin tepesinde bu defa Vivo X90 Pro+ olacak. Telefona dair gelen bilgiler heyecan uyandıracak cinsten.

Vivo X90 serisi gündemde yer edinmeye başladı. Yakın zamanlı bir raporda serinin bu yıl erken tanıtılabileceği belirtildi. Son gelişmelere bakıldığında Vivo X90 serisi için aralık ayı işaret ediliyor. Hatırlayacak olursak X80 serisinde Pro+ modele yer verilmedi. Fakat seride bu defa Vivo X90 Pro+ modeli olacak. Eğer iddialar doğru ise, ki tamamı doğru görünüyor; X90 Pro+ 2023 yılına damga vuracak telefonlardan biri olacak. Telefon yeni algoritmalarla desteklenen yeni bir telefoto kameraya, LPDDR5x ve UFS4.0 bellek standartlarına, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine ve Samsung üretimi E6 AMOLED ekrana sahip olacak. Vivo X90 Pro+’ın öne çıkan bir diğer özelliği 1 inçlik kamera sensörü olacak.

Vivo X90 Pro+ Çok İddialı

2023 ile birlikte 1 inç sensör boyuna sahip akıllı telefonlarda artış gerçekleşecek. X80 Pro+ bu denli güçlü bir kameranın yanında yeni sensör + yeni algoritmadan oluşan bir telefoto kameraya sahip olacak. Bu kameranın Galaxy S22 Ultra’daki telefoto kameradan iyi olduğu bildiriliyor. Galaxy S23’teki kamera birimi de S22 Ultra ile aynı olacak. Bu durumda X80 Pro+, en önemli rakiplerinden biri olan Galaxy S23 Ultra’yı kamera rekabetinde geçebilecek.

Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisiyle birlikte aralık ayında çıkış yapacak olan telefonda hızlı şarj noktasında kayda değer yükseltmeler gerçekleşecek. Telefon, 120 watt kablolu hızlı ve 50 watt kablosuz hızlı şarj desteği sunacak. 2K çözünürlüğünde Samsung E6 AMOLED ekranla donatılacak telefon kutudan Android 13 sürümüyle çıkacak.

X90 Pro+ modelinin aralık ayında tanıtılacağı iddiasını göz önünde bulundurusak önümüzdeki günlerde somut sızıntılar gerçekleşebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.