Akıllı Telefon Eylül 21, 2022 19:50

iPhone 14 Pro Max ve Samsung Galaxy S22 Ultra Düşme Testinde Kapıştı

iPhone 14 Pro Max ve Samsung Galaxy S22 Ultra Düşme Testinde Kapıştı

Kullanıcıların merakla beklediği testlerden biri gerçekleştirildi. iPhone 14 Pro Max ve Galaxy S22 Ultra düşme testinde kozlarını paylaştı.

iPhone 14 Pro Max satışa sunulduktan sonra en önemli rakibi olan Galaxy S22 Ultra ile sık sık karşı karşıya getiriliyor. Daha önce benzer birçok düşme testi gerçekleştiren PhoneBuff kanalının son konukları 13 Pro Max ve S22 Ultra oldu. Kanal bir süreden beridir bu testleri robotik kollarla birlikte gerçekleştiriyor. Böylelikle düşme testine daha tarafsız bakabiliyoruz.

Düşme testi videosuna geçmeden önce telefonların malzeme yapılarına değinelim. iPhone 14 Pro Max’te paslanmaz çelik kasa yer alırken, ön ve arka bölümler Apple’ın sektördeki en dayanıklı cam dediği Seramik Kalkan ile koruma altına alınıyor. Galaxy S22 Ultra’da ise alüminyum gövde ve Gorilla Glass Victus+ ile koruma altına alınan ön arka yüzey mevcut.

Videoya ilişkin genel bir değerlendirme yapacak olursak, 1.5 metre yükseklikten yapılan düşürmelerde iki telefonda da ciddi hasarların oluştuğu gözlendi. Her iki telefon Türkiye’de çok ciddi paralarla satılmakta. İyisi mi siz düşürmelere karşı telefonları sıkı bir şekilde koruyacak kılıflara koyun.

iPhone 14 Pro Max ve S22 Ultra Düşme Testi Videosu

Hatırlatmak gerekirse, Galaxy S21 Ultra’nın 128GB versiyonu ülkemizde 31.999 TL resmi fiyatıyla satılmakta. 14 Pro Max’in 128GB versiyonu için belirlenen resmi fiyat ise 43.999 TL.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.