Huawei Eylül 21, 2022 14:50

Huawei Mate 50 Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Huawei Mate 50 Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Huawei’nin yeni amiral gemisi modeli Huawei Mate 50 anavatanı Çin’de peynir ekmek gibi satıyor. Telefon satış rekoru kırabilir.

Huawei’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Huawei Mate 50’nin satışları bugün Çin’de başladı. Bu seri anavatanında bildiğiniz peynir ekmek gibi satıyor. Çin’de Huawei Mate 50 için çılgın talep. Söylentilere göre dakikalar içinde 4 milyon akıllı telefon tükendi.

Bu seride Mate 50 RS Porsche Design en hızlı tükenen model oldu. Bu anlaşılabilir bir durum diyebiliriz. Çünkü serinin en güçlü modeli RS sürümü olan. İkinci en çok satan model ise Mate 50 Pro oldu. Ana model olan Mate 50’ye talep bir tık daha düşük. Ancak bu üç modelin de stoklarının tükendiğini belirtelim.

Aktarılan bilgilere göre, Mate 50’nin ilk partisinin hacmi 4 milyon adet oldu. Huawei’nin stoklarının bir anda bitmesinden sonra serinin ikinci üretimine başlaması bekleniyor. Önceliğini doğal olarak Çin pazarına veren Huawei, bu canavarını Avrupa pazarına da açacak. Hatta Türkiye pazarına bu yıl bitmeden yeni serinin gelmesi bekleniyor.

Huawei Mate 50 RS Porsche

Mate 50 serisinde bildiğiniz gibi Snapdragon yonga seti kullanılmasına rağmen maalesef ki 5G desteği yer almıyor. Çinli teknoloji devi bunu da anavatanında çözdü. eSIM destekli kılıf sayesinde Mate 50 serisinde 5G’yi Çin’deki kullanıcılar kullanabiliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.