Akıllı Telefon Eylül 20, 2022 10:22

WhatsApp Mesajları Düzenleme Seçeneği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Mesajları Düzenleme Seçeneği Üzerinde Çalışıyor

Yeni bir rapora göre WhatsApp mesajladı düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor. Yeni özellik yakında Android beta sürümde kullanılabilir.

WhatsApp yeni özelliklerle birlikte kullanıcı deneyimini daha iyi bir noktaya getirmeyi sürdürüyor. WaBetaInfo sitesinin ortaya çıkardığı ekran görüntülerine bakılırsa WhatsApp mesaj düzenleme ve gönderilen mesajı geri alma özellikleri üzerinde çalışıyor. Bu işlevler uygulamaya dahil edildiğinde bir mesajı silmek zorunda kalmayacaksınız. Yeni özellik sayesinde ayrıca yazım hataları anında düzeltilebilecek.

WhatsApp şu anda platformdaki birçok yeni özelliği test ediyor ve üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, grup sohbetlerinde katılımcı profil fotoğrafları, Instagram gibi sohbet listelerinden durumu görüntüleme, mesajı geri alma seçeneği, gruplardaki yeni katılımcıların onaylanması henüz geliştirilen özelliklerinden bazıları.

WhastApp Mesajları Düzenleme Seçeneği Geliyor

WhatsApp şimdi Telegram’da gördüğümüz ve oldukça işlevsel bir özellik üzerinde çalışıyor. Uygulamanın en son Android beta sürümünde yeni bir mesaj düzenleme seçeneği fark edildi. Bu özellik daha önce geliştirme aşamasındaydı ve şimdi WhatsApp bunu Beta kullanıcıları ile test etmeye başladı. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi “Düzenlenmiş bir mesaj gönderdiniz” .fadesi yer alıyor. Eğer beta kullanıcısıysanız uygulamayı güncelleyerek özelliğin size gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp ayrıca bir mesajın geri alınması özelliği üzerinde çalışıyor. Yine ekran görüntüsünden geri alınan bir mesajı görebilirsiniz. Fakat bu özelliği kullanabilmek yani bir mesajı geri alabilmeniz için mesajın okunmamış olması gerekiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.