Akıllı Telefon Eylül 20, 2022 14:22

Pixel 7 ve 7 Pro Performansıyla Hayal Kırılığı Yaratacak

Pixel 7 ve 7 Pro Performansıyla Hayal Kırılığı Yaratacak

Google Pixel 7 ve 7 Pro modellerine ikinci nesil Tensor işlemci güç verecek. Geekbench sonucu işlemcinin rekabetçi olamayacağını gösteriyor.

Google, Pixel 7 ve 7 Pro modellerini 6 Ekim’de resmi olarak duyuracak. Aynı hafta içerisinde satışa sunulması planlanan telefon serisinin nasıl bir işlemci performansı ortaya koyacağı netlik kazandı. Geekbench kriter testi sonuçlarına bakılırsa Pixel 7 serisi performans noktasında mevcut üst segment telefonların oldukça gerisinde olacak. Başka bir ifadeyle eğer performans arayan biriyseniz Pixel 7 serisi size pek uygun değil.

Google yaklaşık iki hafta uzağımızda olan Pixel 7 serisi için için yeni bir Tensor G2 işlemcisini hazırlıyor. Yeni sızıntılara bakılırsa işlemci zayıf bir performans gösteriyor. Tensor G2 sadece Snapdragon 8 Gen 1’in gerisinde kalmıyor, bir önceki yılın üst seviye işlemcisi olan Snapdragon 888’den bile yavaş kalıyor. Android ekosisteminde kasım ayı itibariyle Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili telefonların çıkış yapmaya başlayacağını belirtelim. Google’ın yeni nesil telefonları ise performans noktasında iki yıl önceki telefonlardan bile geride olacak.

Pixel 7 ve 7 Pro Performans Testinde

Geekbench 5 kıyaslama verilerine göre Tensor G2 işlemcisi tek çekirdekte 1068, çoklu çekirdekte 3149 puan alabiliyor. Karşılaştırma için Snapdragon 888 işlemcili Lenovo Legion 2 Pro, sırasıyla 1115 ve 3581 puan almakta. Öte yandan Snapdragon 888, 5 nanometre; Tensor G2 ise 4 nanometre üretim sürecine sahip. Ayrıca Tensor G2’deki çekirdek kümesi Snapdragon 888’den farklıdır. Yeni yonga setinde iki Cortex-X1 çekirdeği (2.85 GHz), iki Cortex-A76 çekirdeği (2.35 GHz) ve dört Cortex-A55 çekirdeği (1.8 GHz) bulunuyor. Yeni nesil Tensor işlemci ayrıca daha güçlü bir AI yapısı için iki süper güçlü çekirdekten yararlanacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.