Akıllı Telefon Eylül 20, 2022 13:52

iPhone 14 Pro ve Pro Max Kapış Kapış! iPhone 14 ve Plus İçin Yeni Hamle

iPhone 14 Pro ve Pro Max Kapış Kapış! iPhone 14 ve Plus İçin Yeni Hamle

Apple’ın yeni telefonları iPhone 14 ve Pro Max siparişleri hızla artıyor. Apple talebi karşılamakta zorluklar yaşıyor. Ama kurban belli.

Yeni iPhone’larda özellikle Pro modeller çentiğin ortadan kalkmasıyla birlikte kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşı karşıya. Standart iPhone 14 için talep düşük kalırken, asıl sürpriz iPhone 14 Plus modelinde yaşandı. Mini’nin yerine geçen büyük ekranlı iPhone 14 Plus’a talep beklentilerin bir hayli altında gerçekleşmekte. Hatta Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerine olan yoğun talebi karşılayabilmek için standart iPhone 14 modellerini kurban olarak seçti. Şimdi detaylara geçelim.

iPhone 14 Pro ve Pro Max Yok Satıyor

Apple’a en yakın analistlerden biri olan Ming-Chi Kuo’ya göre, iPhone 14’e olan düşük talebin yanı sıra kullanıcılar iPhone 14 Plus’a tepkisiz kalıyor. Apple bu standart iPhone’lara olan ilginin düşük kalması nedeniyle Pro modellerde üretim bandını artırmaya hazırlanıyor.

Apple’ın tedarikçilerinden biri olan Hon Hai’nin iPhone 14 üretim hatları tamamen iPhone 14 Pro’ya dönüştürülecek. Ayrıca çoğu tedarikçi önümüzdeki haftalarda iPhone 14 Pro/Pro Max siparişlerini artırmaya başlayacak.  Ming-Chi Kuo’ya göre 2022’nin dördüncü çeyreğinde Pro modellerdeki üretim yüzde 10 seviyesinde artırılacak.

Öte yandan her taraftan iPhone 14 Pro modellerine yönelik yüksek talep raporları geliyor. Yatırım bankası Morgan Stanley’nin teslimat süreleri ve ön siparişlere ilişkin verilere dayanan bir analize göre, iPhone 14 Pro’ya olan talep beklenenden daha güçlü. Ayrıca ABD’de iPhone 14 Pro Max sipariş ettiğinizde 36,5 gün sonrasına sıraya konuyorsunuz. Bu son alyı yıldaki en uzun teslimat süresi. iPhone 14 Pro’nun teslim süresi ise ABD’de 29.5 gün.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.