iPhone Eylül 20, 2022 10:57

iPhone 14 Pro Kamera Sorunu Yakında Düzelecek

iPhone 14 Pro Kamera Sorunu Yakında Düzelecek

Apple, iPhone 14 Pro kamera sorunu için düğmeye bastı. 50.000 TL’lik telefonda yaşanan sorunlar önümüzdeki hafta çözülecek.

iPhone 14 Pro’ya sahip birkaç kullanıcı, fotoğraf ve resim çekmek için Snapchat, TikTok ve Instagram gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanamıyor. Bu sorunlardan bazıları, kameranın sallanması, sarsılması ve hatta ses çıkarmasıdır. Apple, iPhone 14 Pro kamera sorunu için bugün düğmeye bastığını açıkladı.

Yazılım hatası, iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki kameraların titremesine ve titremesine neden oluyor ve bir Apple temsilcisi MacRumors’a önümüzdeki hafta bir düzeltmenin geleceğini söyledi. Kullanıcılar, iPhone 14 Pro sürümlerinin yayınlanmasının hemen ardından üçüncü taraf kamera uygulamalarında bir titreme sorunu fark etmeye başladılar. Aksaklık, kameranın aşırı derecede titreşmesine neden olarak belirgin şekilde titrek video üretiyor.

Şu ana kadar elimizdeki raporların sayısı sorunun yaygın olduğunu gösteriyor. Bunun bir donanım sorunu değil, bir yazılım sorunu olduğu açıktır, çünkü Apple bunu bir yazılım güncellemesinde düzeltebilir.

Ancak, titreşim kusuru yalnızca üçüncü taraf uygulamaları etkiliyor. Apple’ın kendi kamera uygulaması bu sorundan etkilenmiyor. Bu üçüncü taraf uygulamalar muhtemelen iPhone 14 Pro kamera yükseltmelerine hazır değildi. Kamera modülünün kendisi, özellikle optik görüntü sabitleme ile ilgili bir şey olabileceğini düşündüren tıkırtı sesleri yayıyor.

Şu anda bir düzeltme olmadığı için, iPhone 14 Pro veya Pro Max sahibi kişiler, Apple gelecek hafta sorunu çözene kadar Instagram veya TikTok gibi uygulamalarda kamerayı kullanamayacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.