iPhone Eylül 20, 2022 19:51

iPhone 14 Parçalarına Ayrıldı! Tamiri Nasıl?

iPhone 14 Parçalarına Ayrıldı! Tamiri Nasıl?

Telefonları parçalarına ayıran ve tamir edilebilirlik puanını belirleyen iFixit’in konuğu iPhone 14 oldu. Bakalım bu canavarın tamiri zor mu?

iFixit, iPhone 14 için tamir edilebilirlik konusunda bilgilendirme yazısı ve bir video yayınladı. iFixit’in ilk izlenimlerine göre telefonun çentiği ve Apple A15 Bionic çipine sahip olduğu için iPhone 13’e kıyasla büyük bir yükseltme değil. Ancak iç tasarım selefine göre oldukça farklı.

Bununla birlikte, sökme, iPhone 14 ve 14 Plus’ın iç kısımlarının sıfırdan yeniden tasarlandığını ve bu yeniden tasarımın onu yıllar içinde en tamir edilebilir ve sürdürülebilir telefonu haline getirebileceğini ortaya koyuyor. Yeniden tasarım dışarıdan belli olmuyor. Ancak yeni modelin önden ve arkadan açılarak onarımı kolayca yapıyor ve arka cam sadece iki vida ve tek bir konektör ile tutuluyor.

Yapılan bu tamir edilebilirlik testi; Apple’ın biraz daha az agresif yapıştırıcı kullandığını ve ekranı kırmadan arkayı açmayı kolaylaştırdığını ortaya koyuyor. Arka camla aynı vidaları çıkarmak, hem ekrana hem de arka cama erişmenizi sağlıyor. Ekranın arkasındaki yeni orta çerçeve tüm bileşenlere sahip. Bu nedenle telefonu düşürdüğünüzde, orta çerçeve çerçeve ve pil boyunca kuvvet dağılımını alır, böylece hasar daha az olacak.

Onarım puanı açısından iFixit, yeni modeli 10 üzerinden 7 puan ile taçlandırıyor. Yani bu telefonun tamiri oldukça kolay.

iPhone 14 Pro Max sökme işleminde SanDisk 128GB NAND flash bellek, Samsung 6 GB LPDDR5 SDRAM bellek, Snapdragon X65 4nm modem olan Qualcomm SDX65M 5G modem, muhtemelen uydu anteni için anten ve ABD versiyonunda ayrıca 5G mmWave yama anteni bulunuyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.