Akıllı Telefon Eylül 20, 2022 17:23

Galaxy S20 FE ve Galaxy S10 Serisi İçin Yeni Güncelleme

Galaxy S20 FE ve Galaxy S10 Serisi İçin Yeni Güncelleme

Samsung, eylül ayı güncellemesinin dağıtımını sürdürüyor. Güncelleme son olarak Galaxy S20 FE ve Galaxy S10 serisi için yayınlandı.

Samsung, güvenlik odaklı eylül ayı güncellemesinin dağıtımını sürdürüyor. Yeni nesil telefonların ardından güncelleme yönünü eski modellere çevirmiş durumda. Güney Koreli marka eylül güncellemesini son olarak Galaxy S20 FE ve Galaxy S10 serisi için dağıtmaya başladı.

Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ için en son yazılım güncellemesi G97xFXXSGHVI1 yazılım sürümünü taşıyor. Güncelleme, Avrupa’da birçok ülkede dağıtıma çıkarken, kademeli olarak yayılmaya devam ediyor.  Galaxy S10 serisi modellerden birini kullanıyorsanız güncellemeyi Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Gelelim S20 FE modeline. G780FXXUADVI1 sürüm numaralı güncelleme ilk etapta Rusya’da kullanıcılarla buluşuyor. Eylül 2022 güncellemesi güvenlik düzeltmelerinin yanında genel hata düzeltmeleri ve buna bağlı sistem kararlığı sağlıyor. Güncelleme yine kademeli olarak yayılıyor ve dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Galaxy S20 FE Fiyatı ve Özellikleri

Fiyatı şu sıralar Türkiye’de en düşük 10.000 TL seviyesinde olan Galaxy S20 FE’nin başlıca özelliklerine göz atalım. Telefonda 6,5 inç Full HD + (2400 × 1080 piksel) Super AMOLED Infinity-O ekran, yer alıyor. Bu panel 120Hz yenileme hızını destekliyor. Türkiye’de hem Snapdragon 865 hem de Exynos 990 versiyonları satılan telefonun arkasında üçlü kamera yapısı yer almakta.

Ana kamerada 12 megapiksel OIS destekli bir sensör bulunuyor. Buna 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 8 megapiksel telefoto kamera eşlik ediyor. Telefoto kamerada da yine OIS desteği bulunmakta. Ön bölümde ekran üzerine yerleştirilen kamera ise 32 megapiksel çözünürlüğünde.

IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olan telefonun pili 4.500 mAh büyüklüğünde. Neyse ki kutu içerisinde 25 watt’lık bir adaptör çıkıyor. AKG destekli stereo hoparlörler, Dolby Atmos ses, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve Android 12 telefonda öne çıkan diğer özellikler.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.