iPhone Eylül 19, 2022 15:55

Xiaomi iPhone 14 için Kablosuz Şarj Cihazı Üretti

Xiaomi iPhone 14 için Kablosuz Şarj Cihazı Üretti

Çinli teknoloji devi Xiaomi, aksesuar konusunda elini güçlendiriyor. Xiaomi’den şimdi de iPhone 14 için kablosuz şarj cihazı geldi.

iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesiyle, diğer bazı üreticiler Apple’ın yeni cihazları için aksesuarlarını pazara sunmaya başladı. Bugün beklenmedik bir şekilde, Xiaomi’nin özel olarak tasarlanmış iPhone şarj cihazı piyasaya sunuldu. Xiaomi yeni aksesuarı ile iPhone sahiplerinin evine girmeyi planlıyor.

Manyetik adaptör ve dikey standlı kablosuz şarj istasyonu fonksiyonu ile gelen bu ürün iPhone 14, iPhone 13 ve iPhone 12 serisi için özel olarak tasarlandı. Xiaomi’nin manyetik kablosuz güç bankası, Apple’ın MagSafe harici pilinin (2920mAh) kapasitesinden 1.7 kat daha büyük olan 5000mAh kapasiteye sahip olması ile dikkat çekiyor. İkisi bir arada bir tasarıma sahip olan bu model iPhone’cuların şarj sorununu çözmek için tasarlanmış.

Bu manyetik şarj güç bankası otomatik indüksiyon sağlar ve cihaza sabitlenir sabitlenmez otomatik olarak şarj olmaya başlar. Ek olarak, aynı anda şarj ve deşarj desteğine de sahip. Telefonunuzu şarj ederken aynı anda tam şarjlı bir durumda kalmanızı sağlayan bu ürünün Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Xiaomi’nin manyetik kablosuz güç bankasında iki yönlü şarjlı bir Type-C girişi yer alıyor. Giriş 20W kadar olabilir ve çıkış 12W’a kadar olabilir. Bağlandığında, tamamen şarj olması 2,2 saat sürüyor.

Xiaomi iPhone 14

Güvenlik açısından, aşırı şarj, aşırı deşarj, yüksek sıcaklık ve kısa devreler gibi anormalliklerle hızlı bir şekilde başa çıkmak için çoklu devre korumalarına sahip. Ayrıca metal yabancı cisim algılamayı da destekliyor. Güç tüketimi nedeniyle yüksek sıcaklığa neden olan metal yabancı cisimlerin yanlış yerleştirilmesini önleme özelliğine sahip olan bu şarj cihazı kapış kapış satacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.