Akıllı Telefon Eylül 19, 2022 8:15

Xiaomi 13 Pro İlk Kez Canlı Olarak Görüntülendi, Hem de MIUI 14 İle

Xiaomi 13 Pro İlk Kez Canlı Olarak Görüntülendi, Hem de MIUI 14 İle

Xiaomi’nin merakla beklenen amiral gemisi telefonu ilk kez kameralara yakalandı. Xiaomi 13 Pro, MIUI 14 sürümüyle birlikte karşınızda.

Xiaomi’nin 2023 yılı amiral gemisi telefonları Xiaomi 13 serisi yaklaşıyor. Son dönemki gelişmelere bakılırsa Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kasım ayında duyurduktan hemen sonra Xiaomi merakla beklenen 13 serisini görücüye çıkaracak. Önümüzdeki iki aylık bir süre var ve telefonlara dair neredeyse her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Son olarak Xiaomiui sitesi Xiaomi 13 Pro modelinin bir fotoğrafını yayınladı. Bu görselle birlikte telefona ilk bakışımızı atarken bazı teknik detayların da netlik kazandığını görüyoruz.

Xiaomi 13 Pro Karşınızda

Xiaomi 13 Pro’da beklendiği gibi kavisli bir ekran yer alacak. Ön kamera serinin önceki modellerinde olduğu gibi panel üzerinde merkeze konumlandırılacak. Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak telefon “nuwa” kod adını taşıyor. Buradaki bilgilerden işlemcinin 3.0GHz hızında çalışacağı anlaşıyor. Bu versiyonda 12GB RAM yer alacak ve bu 3GB sanal RAM ile desteklenecek.

Gelelim telefonun heyecan yaratan bir diğer özelliğine. Bilgilere bakılırsa Xiaomi 13 serisi MIUI 14 sürümüyle çıkış yapacak. Android 13 tabanlı yeni MIUI  sürümünün neler sunacağı merak konusu.

Xiaomi 13 Pro’da 6.73 inç büyüküğünde 3200 x 1440 piksel çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip Samsung üretimi E6 nesil AMOLED ekran yer alacak. Bu ekranın önceki versiyona göre daha yüksek kontrast ve parlaklık sunması bekleniyor. Arka bölümde üç kameranın yer verileceği telefonda öne çıkan bir diğer özellik ise 120 watt hızlı şarj desteği olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.