Akıllı Telefon Eylül 19, 2022 9:21

iPhone 14 Pro Max Kaç Şarj Süresi Üzdü

iPhone 14 Pro Max Kaç Şarj Süresi Üzdü

Şu sıralar dünyanın en popüler telefonu olan iPhone 14 Pro Max şarj olması süresiyle gündemde. Şarj süresi Android rakiplerinin çok gerisinde.

iPhone 14 serisi geçtiğimiz gün resmi satışları başladı. Bununla birlikte seriye dair incelemeler ve kapsamlı testler başlamış görünüyor. Söz konusu testler arasında telefonların ne kadar sürede şarj oldukları da var. Chargerlab uzmanları çeşitli Apple şarj cihazlarının iPhone 14 Pro Max ile uyumluluğu konusunda büyük bir test gerçekleştirdi. Bu testlerde 5 watt gücünde bir Apple şarj cihazı bile kullanıldı. 5 watt’lık şarj cihazıyla telefon tam 5 saatte şarj oldu.

iPhone 14 Pro Max Şarj Süresi 2 Saat Sürdü

Testlerde iPhone 14 Pro Max’in en hızlı 96 watt güç çıkış sağlayan bir adaptörle şarj edildiği görüldü. Telefonun yarım saatte pilinin yüzde 47’si doldurulurken, bir saatte bataryanın yüzde 81’i şarj edildi. 14 Pro Max’in yüzde 100 yani tam kapasite şarj olması ise 1 saat 49 dakika sürdü. Böyle bir güçle telefonun daha hızlı şarj olması gerekiyor gibi görünüyor. Ancak 14 Pro Max en fazla 26,5 watt güç çıkışı verebiliyor ve bu da telefonun Android tarafındaki rakiplerinin çok gerisinde olduğunu gösteriyor.

Apple’ın yeni amiral gemisi şarj süresi noktasında beklenene veremese de kullanım süresi noktasında pili kokluyor desek yeridir. Kısa süre önce yapılan bir başka testte telefonun aktif kullanımda 9 saat 31 dakika pil süresi sunduğu görüldü. Bu süre ise Android rakiplerinin ilerisinde görünüyor. Son olarak iPhone 14 serisinin pil kapasitelerine göz atalım.

  • iPhone 14 – 3279 mAh
  • iPhone 14 Plus – 4325 mAh
  • iPhone 14 Pro – 3200 mAh
  • iPhone14 Pro Max – 4323 mAh
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.