Eylül 18, 2022 16:00

Xiaomi Android 13 Alacak Modellerini Kesinleştirdi

Xiaomi Android 13 Alacak Modellerini Kesinleştirdi

Çinli teknoloji devi Xiaomi Android 13 alacak modellerini kesinleştirdi. Bu modelleri çin Beta süreci çok yakında başlayacak.

Xiaomi, amiral gemisi modelleri Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Redmi K50 Gaming Edition’ın ilk kez Android 13 tabanlı geliştiriciler için MIUI sürümünü aldığını açıkladı. Bu aslında ürün yazılımının beta sürümü konumunda. Xiaomi Android 13 için nihai sürümü yayınlamak için elinden geleni yapıyor.

Çinli teknoloji devi, Redmi Note 11 5G, Redmi Note 9 4G ve Xiaomi Mi 12S Pro için MIUI’nin yeni sürümlerinin piyasaya sürülmesinin, şirketin testler yapmak ve sistemin kararlılığını artırmak için ek zamana ihtiyaç duyması nedeniyle ertelendiğini açıkladı.

Xiaomi, Redmi K12S için Android 12’ye dayanan geliştiriciler için MIUI sürümünün piyasaya sürülmesinin 23 Eylül’den itibaren askıya alındığını açıkladı. Çünkü bu model için büyük bir yazılım güncellemesi yayınlanması planlanıyor. Bu, MIUI’nin yeni bir sürümünü yayınlamak veya Android’in yeni bir sürümüne geçmek anlamına gelebilir. Son olarak, şirket 31 Ekim’den itibaren sekiz akıllı telefon modeli için MIUI’nin beta sürümlerinin piyasaya sürülmesinin sona ereceğini hatırlattı.

Xiaomi Android 13
Xiaomi Android 13

Mi 10 Extreme Edition, Redmi K30S Extreme Edition, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 4G, Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi K30 Extreme Edition, Redmi Note 9 modelleri artık MIUI Beta güncellemelerini almayacak. Bu modeller direkt olarak nihai sürüme güncellenebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.