Redmi Eylül 18, 2022 18:00

Redmi K60 iPhone 14 Pro Çentiği ile Gelebilir

Redmi K60 iPhone 14 Pro Çentiği ile Gelebilir

Remdi’nin yeni canavarı Redmi K60 için bilgiler gelmeye başladı. Bu telefonda iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island yer alabilir.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, önümüzdeki yıl karşımıza Redmi K60 ailesi ile çıkacak. Bu seride iPhone 14 Pro modellerinde yer alan Dynamic Island çentiğinin yer alıp almayacğaı merak konusu olmuştu. Bu haberlerin ardından Xiaomi’den bir yanıt geldi.

Xiaomi Group Çin’in başkanı Lu Weibing’in “Redmi K60’ta Dynamic Island çentiğe gerçekten ihtiyacınız var mı?” sorusunu yöneltti. Mevcut bilgilere göre önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde sunulacak olan Redmi K60 serisi, Snapdragon 8 Plus Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 2 bazında farklı modeller inşa edilecek

Dynamic Island, iPhone 14 Pro’da ortaya çıkan yeni bir kesim. Ön kameranın etrafına bir pop-up bildirim sistemi ekliyor. Dynamic Islan farklı boyutlara ve şekillere sahip olabiliyor. Ancak şu ana kadar üçüncü taraf uygulamalar tarafından desteklenmiyor. Bu özellik Android’e gelirse 3. parti uygulamalar tarafından da desteklenerek daha efektif olarak kullanılabilir.

Ünlü YouTuber, Marquez Brownlee (MKBHD), Dynamic Island tarafından desteklenen uygulamaların ve özelliklerin tam listesini yayınladı. Ayrıca Dynamic Island’ın gerçek hayatta nasıl çalıştığını da gösterdi. Marques Brownlee, “Bu, önümüzdeki 18 ay boyunca diğer akıllı telefon üreticileri tarafından en çok çoğaltılan özellik olacak” dedi. Bu açıklamalara göre Dynamic Island benzeri sistemleri 2023’te Android telefonlarda da göreceğimizi söyleyebiliriz.

Redmi K60

Smartisan ve Hammer Technology’nin kurucusu Luo Yunhao, kesimin gerçekten mükemmel olduğunu ve arayüzle iyi gittiğini söyledi. Ancak Android akıllı telefonların bu numaraya ihtiyacı olmadığını da sözlerine ekledi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.