iPhone Eylül 18, 2022 17:00

iPhone 14 Pro Veri Aktarımı Konusunda Sınıfta Kaldı

iPhone 14 Pro Veri Aktarımı Konusunda Sınıfta Kaldı

Apple’ın yeni canavarı iPhone 14 Pro, veri aktarımı konusunda sınıfta kaldı. Bu amiral gemisi USB 2.0 ayarında bir deneyim sunuyor.

Apple’ın yeni serisinin maksimum satışını oluşturan iPhone 14 Pro ve Pro Max, kablolu veri iletimi açısından çok yenilikçi değildi. Daha doğrusu, Lightning konektörü üzerinden veri aktarımı hızı USB 2.0 arayüzünün hızına karşılık geldiğinden, bu yenilik alanı atlandı. Belirtildiği gibi, normal koşullar altında, bu canavar, verileri kablo üzerinden yaklaşık 60 MB / s hızında iletiyor. Bu USB 480’in üst sınırına karşılık gelen 2.0 Mbit / s’dir.

Büyük dosyaları aktarırken (örneğin, 4K 60 fps videolar), hız 75 MB / s’ye yükselse de, USB-C 3.2 bağlantı noktalarına sahip modern Android akıllı telefonlar çok daha hızlıdır. Android’de veri aktarım hızları 20 Gbps’ye ulaşıyor.

iPhone 14 Pro Max ve Xiaomi 12S Ultra

Bu teknoloji USB-C bağlantı noktası ve Thunderbolt 15 arayüzünde mevcut hızlarda olası veri aktarımı ile derecelendirilen iPhone 15’in piyasaya sürülmesiyle değişebilir. Apple gelecek yıl seve seve Avrupa Birliği’nin kararından dolayı USB-C’ye geçiş yapacak. Önümüzdeki yıl veri aktarımı konusunda iPhone’lar Android telefonları anca yakalayabilecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.