Apple Eylül 17, 2022 11:00

iPhone 14 Açıklanmayan Özelliklere Sahip

iPhone 14 Açıklanmayan Özelliklere Sahip

Apple’ın iPhone 14 etkinliğinde açıklamadığı özellikler telefonların satışa sunulmasıyalan ortaya çıktı. Yeni seride farklı sensörler var.

Apple’ın yeni ürünlerin tanıtımı sırasında açıklamadığı iPhone 14 hakkında yeni bir ayrıntı doğrulandı. iPhone 14 serisinin tamamında ön ve arka ışık sensörleri kullanılıyor. Daha önce, iPhone telefonlarının ön tarafında sadece bir tane böyle bir sensör vardı. Ekranın parlaklığını farklı ışıklarda otomatik olarak ayarlamanıza izin verdi. Arka sensör, ana kameranın otomatik olarak doğru enstantane hızını ayarlamasına yardımcı oluyor.

Telefonu satın alanlar, iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro’dan güneşli bir sokaktan karanlık bir odaya giderseniz, iPhone 14 Pro’nun ekranının parlaklığını ayarlamanın daha hızlı olduğunu doğruladı.

Bu çözümün Apple tarafından icat edilmediğini belirtelim. 2020’de, Xiaomi Mi 10 serisi ilk kez ön ve arka ışık sensörleri aldı. Şimdi bu teknoloji Redmi Note 11E Pro gibi ucuz akıllı telefonlarda kullanılıyor. Xiaomi’ye göre, iki ışık sensörü, telefonların ekranının parlaklığını daha doğru bir şekilde ayarlamanıza izin veriyor.

iPhone 14 Plus

Beklendiği gibi Plus moele olan talep düşük kalmaya devam ediyor. Mini model tutmadı diye Plus model ile şansını deneyen Apple görünüşe göre büyük telefon ile de başarısız olacak. iPhone 13 ile yeni ana seri arasında neredeyse fark olmaması Apple’ın satışlarına gölge düşürecek gibi görünebilir. Ancak ön siparişler bunun tam tersini söylüyor. Ana seri ve Pro modeller şu an peynir ekmek gibi satıyor. Türkiye pazarına Ekim ayında rekor bir fiyattan giriş yapacak olan yeni seri bakalım ülkemizde satabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.