Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 17, 2022 10:00

Galaxy S23 iPhone 14 Özelliği ile Gelecek

Galaxy S23 iPhone 14 Özelliği ile Gelecek

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S23, Huawei Mate 50 ve iPhone 14 gibi uydu bağlantısı özelliği ile gelecek.

Samsung, Galaxy telefonlarına uydu iletişimi için destek eklemeyi planlıyor. Daha önce, Apple ve Huawei bunu zaten yapmıştı. Huawei Mate 50 ve iPhone 14 serisinde yer alan uydu bağlantısının Galaxy S23 ailesinde olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak şimdiye kadar, kaynak herhangi bir özel veri paylaşmadı. Ancak Güney Koreli şirketin Globalstar’ın değil, başka bir uydu operatörünün yardımına başvurmak zorunda kalacağına inanıyor. Sonuçta, Globalstar, ağlarının kapasitesinin% 85’ini Cupertino’dan şirkete vaat etti.

Kaynak, Güney Koreli devin, uydu servisi Starlink’in zaten Apple ile müzakere ettiği SpaceX’e yani Elon Musk’a yönelebileceğine inanıyor.

Ayrıca, yeni nesil Starlink uydularının gelecekte 5G kapsama alanı sağlayabileceğini belirtelim. Güney Koreli teknoloji devi eğer Apple ve Huawei’nin yaptığını yapamazsa teknolojik gelişmeler konusunda geriden geldiği izlenimi yaratabilir. Bu yüzden Samsung’un uydu bağlantısı özelliğini kesinlikle kullanacağı söyleniyor.

Fiyatlar açısından bu yıl Avrupa pazarında yeni modellerde bir artış göreceğimiz aşikar. Ancak Samsung, Amerika’da zam yapamayacak. Çünkü Apple kendi ülkesinde henüz fiyatlara zam yapmadı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.