WhatsApp Eylül 16, 2022 15:20

WhatsApp Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp uzun zamandır beklenen özelliğini kullanıma sundu. Artık mesajlaşmak daha keyifli olacak.

Mark Zuckerberg’in ekibi, geçen ay WhatsApp için gizlilik odaklı üç yeni güncelleme sundu. Sessiz grup çıkışları, geçici mesajlarda ekran görüntüsü engelleme ve çevrimiçi durum gizleme. Bazı Android kullanıcıları bu en yeni işlevi almaya başladı bile.

WaBetaInfo, Android için WhatsApp beta sürümleri 2.22.20.7 ve 2.22.20.9’un sonunda çevrimiçi durumunuzu gizleme olanağı sağlayacağını açıkladı. Henüz bir son tarih olmamasına rağmen, diğer deneysel özelliklerde olduğu gibi küresel dağıtım daha sonra gelecek.

WhatsApp’ın Beta Programında yeni bir özellik ilk kez kullanıma sunulursa, kararlı sürümde yer almama ihtimali var. “Çevrimiçi durumu gizleme” seçeneği çok önemli bir nokta. Beta sürümünde bulduklarımızı incelemek ve mesajlaşma uygulamasında gizliliği artırmayı hedefleyen bu yeni seçeneğin nasıl çalışacağını öğrenmek oldukça güzel.

Son görülme bölümünde, seçenekler aynı kalacaktır. Başka bir deyişle, “Herkes”, “Hariç kişilerim” veya “Hiç kimse” seçeneklerine sahip olacaksınız. Ancak “Çevrimiçi olduğumda kimler görebilir” diye yeni bir seçenek görünecek. Buradan “Herkes” veya “Son görülenle aynı” arasında seçim yapabilirsiniz. Şimdilik WhatsApp’ın bu özelliği belli başlı kişiler üzerinde test ediliyor. Yakında herkesin kullanıma sunulması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.