Sosyal Medya Eylül 16, 2022 17:20

Snapchat Web Kullanıma Sunuldu!

Snapchat Web Kullanıma Sunuldu!

Bir süredir belli başlı kitleler tarafından test edilen Snapchat Web sürümü bugün herkesin kullanımına sunuldu. İşte yenilikleri.

Snapchat web sürümünü artık dünya çapındaki tüm kullanıcılar kullanabiliyor. Snapchat’in www.snapchat.com üzerinden erişilen ve yaz aylarında resmi olarak tanıtılan çevrimiçi versiyonu, bu noktaya kadar yalnızca az sayıda ülkede ve yalnızca premium Snapchat+ üyeliğine sahip olanlar tarafından erişilebilir durumdaydı.

Hizmet verilen ilk ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda vardı. Artık tüm ülkelerde kullanılabilen sosyal ağın Web sürümü, en iyi Google Chrome tarayıcısıyla çalışıyor.

Ayrıca, kullanıcılara uygulamayı daha büyük bir ekranda kullanma olanağı sağlamanın ötesinde. Web için Snapchat, kullanıcıların aynı pencerede sohbet etmesine ve görüntülü arama başlatmasına olanak tanıyor. Bunların hepsi açıkça mobil uygulama ile senkronize. Snapchat tarafından Temmuz ayında yayınlanan bir basın açıklamasına göre; uygulamanın sesli ve görüntülü arama işlevini her ay ortalama 100 milyon kez kullanan kullanıcılar için iyi bir şey. Ayrıca Snap yeni widget’ların piyasaya sürüldüğünü duyurdu. İ-iPhone’lar için iOS 16 kilit ekranına artık Snapchat’in widget’larını ekleyebileceksiniz.

Örneğin, belirli bir Snapchat sohbetine erişim sağlayan bir widget ile direkt olarak uygulamanın mesajlaşma bölümüne ulaşabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için App Store’dan Snapchat’i güncellemeniz yeterli olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.