Akıllı Telefon Eylül 16, 2022 9:21

iPhone 14 Pro için Galaxy S22 Ultra Satışları Başladı

iPhone 14 Pro için Galaxy S22 Ultra Satışları Başladı

Çinli bir çok kullanıcı iPhone 14 Pro ya da Pro Max satın alabilmek için Galaxy S22 Ultra telefonlarını satmaya başladı.

Samsung her ne kadar dünyanın en büyük akıllı telefons satıcısı olsa da, dünyanın en büyük pazarı Çin’de kayda değer bir pazar payına sahip değil. premium telefon segmentinde ülkenin bir numaralı ismi Apple ve iPhone 14 serisi bu durumu daha da belirginleştirecek. iPhone 14 serisi geçtiğimiz hafta itibariyle Çin’de ön sipariş almaya başladı ve stoklar kısa süre içerisinde tükendi. Apple şu an sipariş verenler için teslimatları kasım ayına ertelemiş durumda. Kullanıcılar en fazla ilgiyi iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerine gösteriyor.

iPhone 14 Pro ve Pro Max Yoğun Talep Görüyor

Samsung’a yakınlığıyla bilinen Ice Universe adlı hesaptan çarpıcı bir paylaşım geldi. Kaynağa göre Çin’deki bazı Galaxy S22 Ultra kullanıcıları yeni bir 14 Pro ya da 14 Pro Max satın alabilmek için Galaxy S22 Ultra telefonlarını satışa çıkardı. Detaylı incelemeler ve kamera kıyaslama testleri geldikçe mevcut amiral gemisi telefon sahiplerinin yeni iPhone’lara geçişi daha da artabilir.

Bakalım Samsung bu geçişleri engellemek için ve Galaxy S22 serisini ilgi odağı haline getirmek için hangi hamlelerde bulunacak. Çin’de yapılacak agresif bir fiyat indirimi S22 serisini yeniden popüler hale getirebilir. Öte yandan iPhone 14 serisi bugün itibariyle Türkiye’de ön sipariş almaya başladı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.