Samsung Eylül 16, 2022 14:52

Galaxy Z Fold 2 Android 13’ten Önce Android 12L Alabilir

Galaxy Z Fold 2 Android 13’ten Önce Android 12L Alabilir

Samsung güncelleme konusunda yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor. Galaxy Z Fold 2, Android 13’ten önce Android 12L’yi alabilir.

Samsung şu sıralar Galaxy S23 serisinin hazırlıklarıyla meşgul. Yazılım departmanı ise One UI 5.0 üzerinde çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Söylentilere göre Android 13 tabanlı One UI 5’in resmi lansmanı Ekim ayında başlayacak. Bugün ise bu söylentilere bir yenisi daha eklendi. Gelen bilgilere göre Galaxy Z Fold 2 Android 13’ten önce Android 12L güncellemesini alacak.

Bildiğiniz gibi Galaxy Z Fold 4, kutusundan çıkar çıkmaz Android 12L ile piyasaya sürülen ilk Android cihazdı. “L” katmanı, büyük cihazlar ve katlanabilir akıllı telefonlar için bir dizi iyileştirme içeren kademeli bir yükseltmedir. Android 12L tabanlı yazılımını tanıttıktan sonra Samsung, kullanılabilirliği mevcut cihazlara genişletmeye başladı. Galaxy Z Fold3, Z Flip3 ve Tab S8 serisi güncellemeyi aldı. Şimdi, Samsung Galaxy Z Fold2, gelecekteki Android 13 güncellemesini beklerken kervana katılacak.

Bu güncelleme One UI 4.1.1 üzerine kurulacak. Yeni sürüm deneyimi sorunsuz hale getiren çoklu görev yeteneklerini artırır. Kullanıcılar favori uygulamalarını sabitleyebilir ve bunlar arasında kolayca geçiş yapabilir. Ayrıca, çoklu görev deneyimini geliştiren yeni bir pencere yeniden boyutlandırma özelliği var.

Galaxy Z Fold 2

Kullanıcılar ayrıca çoklu görev görünümünü başlatmak için iki parmakla çoklu dokunma hareketini kullanabilecek. Galaxy Z Fold2 güncellemesi, stok kamera uygulaması için yeni metin çıkarma özelliği de getiriyor. Samsung Klavye için daha fazla özelleştirme seçeneği de yer alacak. Bu güncellemenin Eylül ayının sonlarına doğru dünya çapına açılması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.