Samsung Eylül 15, 2022 10:51

Samsung Tükürdüğünü Yalıyor! Böyle Olacağı Belliydi!

Samsung Tükürdüğünü Yalıyor! Böyle Olacağı Belliydi!

Samsung’un Rusya’ya uyguladığı ambargo yakında sona erecek. Samsung, son gelen bilgilere göre Rusya pazarına geri dönecek.

Savaşın başlarında Rusya’ya karşı birçok teknoloji firması Rusya’ya karşı ambargo uygulamaya başlamıştı. Bu firmalar arasında Samsung da yer alıyordu. Satışları durduran firmanın bugün pazara geri dönüş yapacağı ortaya çıktı. Samsung’a yakın bir kaynak Izvestia’ya verdiği demeçte, Samsung’un bu yılın sonuna kadar Rusya pazarına geri dönmeyi beklediğini söyledi. Kaynağa göre bu, perakendecilere ekipman tedarikinin yeniden başlamasını ve resmi çevrimiçi mağazanın yeniden başlatılmasını içeriyor.

Büyük perakendeciye yakın başka bir kaynak, “Güney Koreli şirket Ekim ayı başlarında satışlarına devam edebilir” dedi. Samsung’un geri dönme olasılığı “gri” piyasada da biliniyor. Çevrimiçi mağazalardan birinin temsilcisine göre şirket, resmi teslimatların yakında yeniden başlayabileceği gerçeği nedeniyle şu anda Güney Kore ekipmanı ithal etmekle ilgilenmiyor.

Şirkete yakın bir başka Izvestia kaynağının da belirttiği gibi, Samsung’un dönüşünden bahsetmesinin nedeni, çok uzun zaman önce Güney Koreli markanın Rus web sitesini güncellemesi olabilir. Site yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 akıllı telefonları içeriyor.

Kaynaklardan biri, Rusya’da çalışmalarını askıya alan şirketlerin geri kalanı için Samsung’un geri dönmesinin geri dönmenin mümkün olduğuna dair bir sinyal olabileceğine inanıyor.

Rusya’da çalışmanın askıya alınması sırasında, markanın cihazları paralel ithalat kapsamında ithalata izin verilen mallar listesine dahil edilmesine rağmen, Samsung’un pazar payı önemli ölçüde düştü.

Samsung akıllı telefonların Ağustos 2022’de Rusya pazarındaki satılan cihaz sayısı %9 idi. MTS basın servisi, bir yıl önce şirket pazarın %30’unu işgal etti dedi. Operatör temsilcisine göre, parasal olarak, Samsung’un Ağustos ayındaki payı geçen yıl aynı ayda %12 – %28 arasındaydı.

Samsung Galaxy S23

Böylece, şirket pazar payını yeniden ele geçirmek zorunda kalacak. Ancak, bunu yapması büyük olasılıkla Güney Koreli firma için için kolay olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.