Otomobil Eylül 15, 2022 18:53

Mustang Dark Horse Beygir Severler için Tanıtıldı

Mustang Dark Horse Beygir Severler için Tanıtıldı

Ford merakla beklenen yeni otomobili Mustang Dark Horse ile karşımıza çıktı. Bu canavar tam 500 beygir gücüne sahip. İşte özellikleri.

Amerikalı otomotiv devi Ford efsane markasınıda uzun süreler hayatta tutmayı planlıyor. Ford bugün tam 500 HP gücündeki Mustang Dark Horse modelini tanıttı. Tamamen yenilenen Ford Mustang Dark Horse, 21 yıldaki ilk yeni yüksek performanslı Mustang serisi olup, uğursuz ancak birinci sınıf dış ve iç tasarım ve güçlü bir motora sahip olması ile dikkat çekiyor.

Mustang Dark Horse özellikleri

Ford Mustang Dark Horse’un öne çıkan özelliği, ilk olarak 760 beygir gücündeki Ford Performance Mustang Shelby GT500’de tanıtılan benzersiz 5.0 litrelik Coyote V8 moturu oluyor.. Ancak Mustang Dark Horse’daki motor gücü 500 hp olacak.

Yeni canavarı hakkında açıklama yapan Ford; “Yeni 5.0 litrelik V8’imizin en iyisi olan tamamen yeni Mustang’i aldık ve güç ekledik, aerodinamik, lastikler, direksiyon ve etkileşimli bir kokpit sağlayarak bundan önce yapılmış herhangi bir 5.0 litrelik Mustang’den daha iyi performans gösteren bir Mustang yarattık.” ifadelerini kullandı.

Mustang Dark Horse

Asfaltı ağlatacak olan bu otomobil ön ızgarada açık delikleri ile vurgulanan, geliştirilmiş motor performansı için çift gazlı bir tasarıma sahip. Mustang Dark Horse, sürücünün 3D baskılı titanyum vites topuyla kontrol edeceği TREMEC’in benzersiz altı ileri manuel şanzımanıyla standart olarak geliyor. Sürücüler ayrıca Ford’un hızlı ve hassas vites değiştirme için sportif kanatlı viteslere sahip gelişmiş 10 vitesli otomatik şanzımanını da tercih edebilir.

Ford pistteki performansı artırmak için ek aktarma organları geliştirmeleri uyguladığını belirtiyor. Ford Mustang Dark Horse, NACA fren soğutma kanalları, ek bir motor yağı soğutucusu, bir arka aks radyatörü ve geliştirilmiş soğutma kapasitesine sahip ve daha hafif bir radyatör ve daha fazla dayanıklılık için daha güçlü soğutma fanlarına da sahip.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.