Dizüstü Bilgisayar Eylül 15, 2022 16:51

Lenovo K14 Laptop Serisi Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatları

Lenovo K14 Laptop Serisi Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatları

Laptop devinin yeni Lenovo K14 dizüstü bilgisayar serisi tanıtıldı. İş odaklı bilgisayarların tüm özelliklerine göz atalım.

Yeni dizüstü bilgisayarlarıyla kullanıcılarını her zaman etkilemeyi başaran Lenovo, iş/oyun gibi farklı kategorilerde yeni laptoplarını geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise şirket, Lenovo K14 isimli iş odaklı yeni bir dizüstü bilgisayar serisini tanıttı. Gelin serideki laptopların özelliklerine ve fiyatlarına göz atalım.

Lenovo K14 Serisi Özellikleri ve Fiyatları

Dizüstü bilgisayar serisi K14 Gen 1 ve K14 Gen 1i isimli iki laptop modelini içeriyor. Bu modeller oldukça basit olan bir tasarım yapısına sahip. Böylece pratik kullanım elde edilebiliyor. 1.5kg’dan daha hafif olan bu dizüstü bilgisayarlar, kullanıcısına rahatlık getiriyor.

Dizüstü bilgisayar serisi modern bekleme özelliği sayesinde bilgisayarı uyku modundan saniyeler içerisinde çıkararak işleme hazır hale gelebiliyor. Dizüstü bilgisayarlar tek dolumda 10 saate kadar pil süresi sunabiliyor. Kullanıcıların bu uzun pil ömrüyle üretkenlik seviyeleri de aynı oranda artmış oluyor.

K14 Gen 1 ve K14 Gen 1i arasındaki farkları ise sahip oldukları işlemcilerde görüyoruz. Gen 1i, 11. nesil Intel Core i7 vPro işlemcisi, 32GB’a kadar DDR4 RAM ve 1TB’a kadar SSD/HDD seçeneklerine sahip. Gen 1 ise AMD Ryzen işlemci seçeneği, 512GB’a kadar SSD ve DDR4 RAM seçeneklerine sahip.

Bilgisayarlarda dört adet USB-C, iki adet HDMI ve Wi-Fi 6 gibi bağlantı noktaları bulunuyor. Gen 1, 815$ fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. Kardeşi Gen 1i ise 903$ fiyat etiketiyle raflarda. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.