Akıllı Telefon Eylül 14, 2022 8:42

WhatsApp Çevrimiçi Durumu Gizleme Özelliği Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Çevrimiçi Durumu Gizleme Özelliği Kullanıma Sunuldu

WhatsApp yıllardan beridir beklenen özelliği nihayet bazı kullanıcılar için başlattı. WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği şimdi yayında.

WhatsApp son dönemde birçok yeniliği uygulamaya dahil ederek kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor. Kullanıcıların yıllardan bu yana talep ettiği WhatsApp çevrimiçi özelliğinin kapatılması bu noktada uygulamaya dahil edilen son yenililk olacağa benziyor. WABetaInfo sitesinde yer alan habere göre çevrimiçi özelliğinin gizlenmesi işlevi bazıları için kullanıma sunuldu. Bu özellikten ilk olarak Android beta kullanıcıları yararlanabilecek.

WhatsApp Çevrimiçi Gizleme Özelliği Devrede

Sitenin yaptığı incelemeye göre Android beta kullanıcıları son sürümde çevrimiçi olduklarını bazı kişiler için gizleyebilecek. Seçilen kullanıcılar için uygulama gizli modda kullanılacak. WhatsApp’ın söz konusu yeniliği iOS ve web sürümlerine ne zaman getireceği konusu henüz belli değil.

Çevrimiçi gizleme özelliğinin şu an için sadece beta sürümünde kullanılabildiğini hatırlatalım. Özellik sorunsuz çalıştığı takdirde WhastApp’ın yeniliği tüm kullanıcılara göndermesi çok uzun sürmeyecektir. WhatsApp Android beta kullanıcıysanız son güncellemeleri yapmayı unutmayın. Daha sonra gizlilik ayarlarında bu işlevin size gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp grup katılımcı

Öte yandan Meta başkanı Mark Zuckerberg, ağustos ayında yapdığı bir açıklamada WhatsApp’a üç yeni özelliğin ekleneceğini duyurdu. Grup sohbetlerinden sessizce ayrılma, ekran görüntüsünün alınmasını engelleme ve çevrimiçi durumunu gizlemek. Saydığımız bu üç özellik oldukça yararlı ve görünüşe bakılırsa kademeli olarak kullanıcılarla buluşacak. WhatsApp’taki yeniliklere ilişkin gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

WhatsApp Yepyeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.