Akıllı Saat Eylül 14, 2022 17:53

Vivo X Fold+ İçin Çok Fazla Beklemeyeceğiz!

Vivo X Fold+ İçin Çok Fazla Beklemeyeceğiz!

Vivo X Fold+ cephesinden nihayet bir tarih verildi. Vivo’nun ikinci nesil katlanabilir telefonu eylül ayı içerisinde tanıtılacak.

Vivo’nun katlanabilir bir akıllı telefon hazırlığında olduğu artık bir sır değil. Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Vivo X Fold+ ismiyle çıkış yapacak telefon eylül ayının sonunda Çin’de tanıtılacak. Katlanabilir akıllı telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacağı bildirilen telefonda 2K çözünürlüğünde ultra geniş ekran ve 50 megapiksel ana kamera öne çıkan bazı özellikler olacak.

Vivo’nun yeni nesil katlanabilir telefonunda tasarımın değişmesi beklenmiyor. Vivo’nun tasarım ve ekrandan ziyade yeni telefonda şarj ve işlemciye odaklanacağını söyleyebiliriz. Snapdragon 8+ Gen 1 oldukça verimli çalışan bir işlemci. Isınma sorunu yaşatmayan yonga seti ile birlikte telefonlar daha verimli kullanılabiliyor.

Vivo X Fold S

Vivo X Fold+ Muhtemel Özellikleri

Vivo X Fold Plus modelinde 8.03 inç büyüklüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Dış ekran ise 6.53 inç büyüklüğünde olup 21:9 en boy oranına sahip olacak. AMOLED dış ekran da yine 120Hz tarama hızında çalışacak.

80 watt hızlı şarj destekli 4.700 mAh pille gelecek olan modelin arkasında dört kamera göreceğiz. Ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğünde olup buna 28 megapiksel ultra geniş açılı, 12 megapiksel telefoto ve 8 megapiksel periskop kamera eşlik edecek. Yakın zamanlı bir sızıntıya göre Vivo katlanabilir telefonda ekran altı parmak izi tarayıcısına yer verecek. Telefona dair yeni bilgiler geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz. 

Vivo ile ZEISS Kamerada Çığır Açacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.