Twitter Elon Musk Tarafından Satın Alındı Alınacak!

Twitter ile Elon Musk arasındaki yılan hikayesine dönen satışta yeni bir gelişme yaşandı. Elon Musk yakında Twitter’ı alabilir.

Elon Musk ile Twitter arasındaki satın alma işlemli adeta yılan hikayesine dönmüştü. Her şey tamamken Elon Musk bir anda satın alımdan vazgeçmiş ve işlem askıya alınmıştı. Bugün ise bu konuda yeni bir gelişme yaşandı.

Twitter’ın hissedarları, şirketin 44 milyar dolara Elon Musk’a satışını ve ardından listelenmesini onayladı. Milyarder henüz bu anlaşmaya oy vermedi, ancak karar hissedarların çoğunluğu tarafından desteklenirse, görüşü dikkate alınmayacaktır. Elon Musk ile yasal işlemlere devam etmek için hissedarların onayının gerekli olduğunu belirtelim. Musk’ın Twitter’ı satın almayı reddettiği göz önüne alındığında, nihai karar mahkemeye ait.

Daha önce, Twitter yatırımcıları da anlaşmayı onayladı. Ancak şu ana kadar süreç askıya alınmış durumda. Nisan ayında Musk’ın 44 milyar dolara bir sosyal ağ satın almayı planladığı biliniyordu. Ancak Temmuz ayında Twitter’ın sahte hesap taleplerine yanıt vermeye başlamadığını söyleyerek anlaşmayı reddetti. Şirket daha sonra dava açtı.

Twitter Elon Musk
Elon Musk

Duruşmanın kendisi 17 Ekim 2022’de başlayacak. Süreç, daha önce hizmetin platformdaki spam ve bot miktarına ilişkin verileri gizlediğini söyleyen sosyal ağ güvenlik servisinin eski başkanı Peter Zatko’yu içerecek.

Bu satın alma işleminin 2022 yılı bitmeden sonuçlanması bekleniyor. Bakalım ünlü milyarder Elon Musk çok istediği Twitter’ı satın alıp Mark Zuckerberg’e rakip olabilecek mi?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu