Akıllı Telefon Eylül 14, 2022 20:48

Samsung Galaxy S23 Plus’ın Pili Şimdiden Sızdırıldı!

Samsung Galaxy S23 Plus’ın Pili Şimdiden Sızdırıldı!

Samsung Galaxy S23 serisi artık gündemdem düşmüyor. Son olarak serinin ortanca modelinin pili ortaya çıktı. İşte pilin büyüklüğü.

Samsung Galaxy S23 serisi hakkında şu sıralar sızıntılarda artış yaşandığını görüyoruz. Kuşkusuz gözler seride en çok Ultra modelde olacak. Yeni bir rapor bu defa serinin ortanca modeli olan Galaxy S23 Plus’a dair önemli bir bilgiyi ortaya çıkardı. Çinli bir kaynak tarafından sızdırılan görselle birlikte Galaxy S23+ modelinin pil kapasitesini artık biliyoruz.

Samsung Galaxy S23 Plus’ın Pili Belli Oldu

Galaxy S23+ (model numarası SM-S916B) modelinin pili, Güney Kore’de pil sertifikasyon kuruluşu Safety Korea’da göründü. Telefonun pili Ningde adlı şirketten tedarik edilecek. Bu markanın aynı zamanda Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modellerine de pil sağladığını belirtelim. Gelelim merak edilen sorunun yanıtına. Galaxy S23+ öncülü Galaxy S22+’ta olduğu gibi 4.500 mAh büyüklüğünde pile sahip olacak.

Pilin kapasitesi hiç de fena görünmezken, yeni nesil ve daha verimli çalışacak bir işlemciyle birlikte pil kullanım süresinde kuşkusuz artış yaşanacaktır. Galaxy S23 serisine Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi güç verecek. İşlemci, TMSC dökümhanelerinde 4nm’de üretilecek.

Merak edilen bir diğer konu, Samsung’un hızlı şarj gücünü artırıp artırmayacağı. Galaxy S22 Plus 45 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor olsa da, 25 watt ile kıyaslandığında kayda değer bir süre kısalması sunmadı. Samsung amiral gemisi telefonlarda pillerin tam dolum süresi hala bir saat ve üzerinde sürmekte.

Galaxy S25 Tamamen Tuşsuz Olacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.