Akıllı Telefon Eylül 14, 2022 10:55

Nothing Phone (1), Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Nothing Phone (1), Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Nothing Phone (1) satış süreci biraz sancılı başlasa da akıllı telefona ilgi yoğun. Telefon kendi segmentinin en fazla ilgi gören modeli oldu.

Nothing Phone (1) kuşkusuz bu yılın en çok konuşulan telefonlarından biri oldu. Sıra dışı LED ışıklardan oluşan arka yapısı ve hiç de fena olmayan teknik özellikler, uygun fiyatla bir araya gelince haliyle telefonun ilgi görmesi kaçınılmaz oldu. Telefon piyasaya ilk sürüldüğünde arka kapak ve yazılımsal bazı sorunlar ortaya çıksa da marka bunları çabuk aşmışa benziyor.

Gelelim sıra dışı bu telefonun satış rakamlarına. Dünyada pek çok ülkede satışta olan Nothing Phone sadece son 20 gün içerisinde Hindistan’da 100.000 adetten fazla sattı. Üstelik bu satış sayısına ülkedeki bir perakendeci aracılığıyla ulaştı. Nothing Phone şu an ülkede kendi kategorisinde en çok satan telefon olmayı başarmış durumda. Telefon Türkiye’de satışta değil, fakat ülkemizdeki yurt dışı telefon piyasasına bakıldığında inanılmaz bir ilgi gördüğü ortada. Telefonun Avrupa fiyatlarını hatırlamak gerekirse

  • 8GB RAM / 128GB depolama – 469 Euro
  • 8GB RAM / 256GB depolama – 499 Euro
  • 12GB RAM / 256GB depolama – 549 Euro
Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) Özellikleri

Nothing Phone 1’de 6.55 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekran yer alıyor. 120Hz tarama hızına sahip olan bu ekran Gorilla Glass 5 ile koruma altına alınıyor.

Gücünü Snapdragon 778G+ işlemcisinden alan telefonda çift arka kamera bulunuyor. Ana kamerada Sony’nin 50 megapiksel çözünürlüklü IMX766 görüntü sensörü yer alıyor. Ultra geniş açılı kamerada ise Samsung’un yine 50 megapiksel çözünürlüğündeki JN1sensörü bulunuyor. Telefonun ön kısmında ise 16 megapiksellik bir kamera bizi karşılıyor.

33 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyan telefonda ayrıca 15 watt kablosuz şarj desteği mevcut. Stereo hoparlör, Android 12, IP53 sertifikası ve ekran altı parmak izi telefonda öne çıkan diğer özellikler.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.