LG Eylül 14, 2022 13:56

LG 6G Konusunda Büyük Sıçrama Yaptı

LG 6G Konusunda Büyük Sıçrama Yaptı

Güney Koreli teknoloji devi LG 6G konusunda yeni gelişmelerin yaşandığını açıkladı. 6G’nin geleceği LG’ye emanet olabilir.

Dünyanın gözü kulağı 5G teknolojilerinin yaygınlaşmasına çevrilmişken LG’den ilginç atılımlar gelmeye devam ediyor. LG 6G konusunda yeni teknolojilerini bugün resmi olarak sergiledi. 6G’nin geleceği LG’ye emanet olacak gibi görünüyor. Güney Koreli firma, 155 ila 175 GHz frekans aralığında, dış mekanda 320 metre mesafede 6G terahertz (THz) verilerinin kablosuz iletimini ve alımını başarıyla test ettiğini duyurdu.

Şirket, kentsel makro hücreler için baz istasyonlarının referans hücre kapsamının dış mekanda yaklaşık 250 metre mesafe olduğundan, bu, hem iç hem de dış kentsel alanlarda 6G THz’i ticarileştirmeye yönelik önemli bir adım olarak gösteriliyor. 100 GHz ile 10 THz arasındaki 6G terahertz (THz) frekans bandını kullanarak dış mekanlarda düz bir çizgide 100 metreden fazla kablosuz veri iletme ve alma yeteneğini gösteriyor.

Yeni teknoloji, önceki denemeye göre 5dBm’nin üzerinde bir artışla 20dBm’den fazla çıkışa sahip çok kanallı bir güç amplifikatörü kullanıyor. Şirket ayrıca, alım sinyali için gürültü oluşumunu en aza indiren bir alıcı düşük gürültülü amplifikatör kullandığını söyledi. Bu yeni teknolojiler, gelecekteki ticarileştirmeye giden yolu kolaylaştırmaya yardımcı olmak için gelecekteki IC (Entegre Devre) üretimi konusunda oldukça yetenekli olan LG’nin en son modül tasarımına entegre ediliyor.

LG 6G

LG, 23 Eylül’de Seul’deki LG Bilim Parkı’nda gerçekleşecek olan 6G Büyük Zirvesi’nde, en son 6G iletişim testinin tam sonuçlarını açıklayacak. Ayrıca teknolojinin şimdiye kadarki gelişimine genel bir bakış sunacak.

Güney Koreli firma, 2019 yılında KAIST ile birlikte ‘LG-KAIST 6G Araştırma Merkezi’ni kurdu. LG, 6G ağ standardizasyonu konusundaki tartışmaların 2025 yılı civarında başlamasının beklendiğini ve teknolojinin 2029 yılı için ticarileştirilmesinin beklendiğini söyledi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.