Mobil Eylül 13, 2022 12:48

Snapdragon 4 Gen 1 Destekli İlk Telefon Tanıtıldı, İşte Cezbedici Fiyatı

Snapdragon 4 Gen 1 Destekli İlk Telefon Tanıtıldı, İşte Cezbedici Fiyatı

Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinden güç alan ilk akıllı telefon iQOO Z6 Lite 5G nihayet tanıtıldı. İşte telefonun özellikleri ve fiyatı.

Qualcomm geçtiğimiz zamanlarda Snapdragon 4 Gen 1 isimli mobil platformunu duyurmuştu. Uygun fiyatlı akıllı telefonlarda kullanılacak olan bu yonga seti, ilk defa iQOO tarafından kullanılarak piyasaya sürülmüş oldu. iQOO Z6 Lite 5G ismiyle kayıtlara geçen akıllı telefon, Snapdragon 4 Gen 1’i kullanan ilk telefon unvanını da almış oldu. Gelin tanıtılan telefonun detaylarına göz atalım.

iQOO Z6 Lite 5G Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefonun ön kısmından başladığımıza karşımıza 6.58 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde IPS LCD panel çıkıyor. Çentikli panel, 120Hz yenileme hızına ve 240Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip. Akıllı telefon arka kısmından arka kısmında çift kamera sistemi taşıyor. Önde ise bir selfie lensi mevcut.

Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinden güç alan akıllı telefon, 4GB/6GB RAM ve 64GB/128GB dahili depolama seçenekleriyle eşleştirildi. Snapdragon 480 Plus’ın yerini alan SD 4 Gen 1, eski yonga setine göre %10 GPU ve %15 CPU performans artışı sunuyor.

Optik kısımda ise karşımıza 50 Megapiksel birincil ve 2 Megapiksel makro lens çıkıyor. Önde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde selfie lensi mevcut. Telefon 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli pil tarafından destekleniyor.

SD 4 Gen 1 yonga setinden güç alan ilk telefon Z6 Lite 5G, yalnızca 175$’dan başlayan fiyat etiketine sahip. Telefon ülkemizde piyasaya sürülmeyecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.