OPPO Eylül 13, 2022 17:56

OPPO Mobil Oyunlara Seviye Atlatacak!

OPPO Mobil Oyunlara Seviye Atlatacak!

OPPO’dan ataklar gelmeye tam gaz devam ediyor. OPPO mobil oyunlara seviye atlatacak olan girişimini duyurdu. Mobil oyunlar şahlanacak.

OPPO, kar amacı gütmeyen Open 3D Foundation’a (O3DF) Premier üye olarak katıldığını duyurdu. Çinli teknoloji devi, Open 3D Foundation’a katılarak, diğer endüstri uzmanlarıyla işbirliği yaparak mobil cihazlar için 3D grafik teknolojisinin geliştirilmesine ve uyarlanmasına ve ayrıca 3D grafiklerin performansının iyileştirilmesine yardımcı olacak.

Teknoloji devi O3DF Yönetim Kurulu ve Teknik Danışma Komitesine katılacak. Ortaklık, mobil cihazlar için O3DE özelliklerini ve yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olacak ve ışın izleme gibi gelişmiş bilgisayar grafik tekniklerinin daha fazla mobil uygulamada kullanılmasına olanak tanıyacak.

OPPO, Mart ayında GDC’de ColorOS Işın İzleme 3D Duvar Kağıdını tanıttı ve akıllı telefonlara etkileşimli ışın izlemeyi getirdi. Telefon kullanıcıları, gölgeler, yansımalar ve diğer ışık efektleri oluşturmak için sanal ışığın sanal ortamlarla gerçek zamanlı etkileşimini görebilecek. OPPO’nun 3D atakları daha uzun süreler devam edecek gibi görünüyor.

Bilmeyenleriniz için; Open 3D Foundation (O3DF), geliştiriciler arasında işbirliğini ve kaynak paylaşımını kolaylaştırmak için fotogerçekçi 3D grafikler, işleme ve oyun tasarımı alanlarında açık kaynak girişimlerine yardımcı olmak için 2021’de kuruldu. Adobe, Amazon Web Services, Intel ve Microsoft, O3DF üyesi olan 25’ten fazla en iyi teknoloji firmasından sadece birkaçı. Anlayacağınız bu vakıf 3D konusunda ciddi yatırımlar yapıyor.

OPPO

Open 3D Engine (O3DE), O3DF’nin en büyük başarısıdır. AAA oyunları ve filmler için yüksek kaliteli 3D dünyaları çalıştırabilen açık kaynaklı, platformlar arası bir motordur. Motor hem Apache 2.0 hem de MIT tarafından lisanslanmıştır ve dünyanın her yerinde kullanılabilir. O3DE, geliştiricilerin ihtiyaçlarına göre istedikleri işlevleri seçmelerine olanak tanıyan tamamen modüler bir yapıya sahip.

OPPO’nun bu vakıfa katılması yakın zamanda mobil oyunlarda grafiksel açıdan seviye atlanacağını gösteriyor. Bakalım bu yeni teknolojileri ilk olarak hangi telefon kullanacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.